arama

Polis, sürücünün direksiyonda uykuda durması için Tesla’nın Otomatik Pilot özelliğini kullanmış olabilir.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Redwood City California Otoyol Devriyesi, bir Autopilot’u direksiyonda uyurken sarhoş bir sürücüyle çalıştırdığına inanılan bir Tesla Model 3’ü durdurdu. Olay 30 Kasım Cuma günü saat 3: 37’de PT’de meydana geldi. Memurlar, bir aracın Otoban 101’de uykuda görünen bir sürücüyle 70 km / saat hızla ilerlediğini gözlemlediler.

Arabaları çekmeye çalışırken ışıklarını ve sirenlerini yaktıktan sonra, memurlar Tesla Model 3’ün Autopilot üzerinde çalıştığı varsayımlarına dayanan bir strateji uyguladılar. Göre CHP’nin olay raporu , iki ünite arabalar yavaş yavaş yedi mil kovalamaca sonrasında, durması için araba almak için ön ve Tesla arkasında çekti. CHP’den yapılan bir açıklama şöyle diyor: “Şoförün bu durumda“ sürücü asistanı ”özelliği aktif hale getirilip harekete geçirilemediğini ancak sürücünün uykuya daldığında yavaşlama kabiliyetini göz önünde bulundurarak,“ sürücü asistanı ”özelliğinin ortaya çıkabileceğini düşünüyoruz. o zamanlar aktif oldu. ”

Otopilotun aslında o anda açık olup olmadığını belirlemek zordur, çünkü bu özellik sürücülerin direksiyon simidinde sıkı durmasını ve sürücünün meşgul kalmasını gerektirir. Sürücünün Tesla’nın önündeki arabaya karşı hızı yöneten Trafik Aware Cruise Control gibi başka bir Tesla Model 3 özelliğine sahip olması olasıdır.

ASLINDA OTOPILOTTA OLUP OLMADIĞI DOĞRULANMADI

Teslas’ın farklı özerk sürüş özelliklerine sahip olduğu ve hepsinin kaydını tutabilmek için kafa karıştırıcı olabileceği kesin bir netlik içermiyor. Çoğu insan, hatta polisler ve bazı Tesla sürücüleri, Teslas’ın neler yapabileceğinden tam olarak emin değiller. Tesla, Autopilot’un sadece otoyollarda kullanılmasını gerektirdiğini ve sürücünün sürüş sırasında tam olarak uyanık kalmasını gerektirdiğini belirtiyor, ancak bu gibi durumlar, sürücülerin Otomatik pilot özelliklerini kötüye kullanmaya devam edeceğini ve bunları “kendi kendine sürüş” olarak yorumlamaya devam edeceğini gösteriyor .

CHP halkı bilgilendirme memuru Art Montiel, LA Times’a “memurların karşılaştığı durumla ilgili bir eğitim olmadığı ve sonuca“ hızlı düşünme ”ye atıfta bulunulduğunu söyledi .” Bu yüzden henüz bir araba ile çekilmek için standart bir plan bulunmuyor. Bu teknolojinin bir kısmını kullanan tepkisiz bir sürücü, muhtemelen polis memurları bir tane tasarlayacak gibi görünüyor.

etiketlerETİKETLER