arama

Qualcomm 5G telefonlar için Snapdragon 855 işlemcisini duyurdu

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Gelecek yıl her büyük Android telefonunda bekliyoruz

Snapdragon 855. Bu, Qualcomm’un cep telefonları için yeni amiral gemisi işlemcisinin adıydı, şirket Hawaii’deki Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni ilan edildi.

Duyuru bekleniyordu: Qualcomm , önceki yıllardan bir olan Snapdragon 845’i aynı konferansta neredeyse bir yıl önce başlattı . Ama yeni 855 sadece bir başka çarpma değil. Bu 5G telefonların ilk dalgasında neredeyse kesinlikle görünen çip. Qualcomm, bu yeni platformun 5G ağlarında “çoklu gigabit” indirme hızlarını destekleyeceğini söyledi.

Bu yılki Snapdragon Teknoloji Zirvesi aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçek anlamda 5G hücresel ağların lansmanından önceki son önemli kilometre taşlarından biridir ve hem AT & T hem de Verizon, Maui’deki Grand Wailea otelde denemek için gerçek 5G cihazlarıyla burada . Önceki 5G demolarının çoğu teorik, kapalı kapılar ardında ya da gerçek insanların satın alabileceği cihazları kullanmayan deneyimsel demolar olduğundan beri bu bir ilk.

Bu hafta Verizon ve AT & T, mevcut X50 LTE modem ve bu yeni Snapdragon 855 çipi dahil olmak üzere Qualcomm’un yongalarına dayanan 5G telefonlarını ve sıcak noktaları gösterecek.

Qualcomm’un özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mobil alandaki hakimiyeti nedeniyle, Snapdragon 855’in 2019’da en büyük amiral gemisi telefonlarında ( Apple’ın iPhone’unu kurtararak ) göründüğü ya da olmasın büyük bir adım olduğunu kanıtlayan çok az soru var . işleme gücü, pil ömrü, görüntü işleme, oyun oynama, makine öğrenimi veya Qualcomm’un her yıl geliştirmeye çalıştığı diğer özelliklerden herhangi biri.

Şimdiye kadar, Qualcomm sadece çipin “önceki nesil mobil platforma kıyasla AI performansının üç katına kadar” sağlayacağını ve yeni adanmış bir bilgisayar vizyon işlemcisini ( akıllı kameralar için kullanışlı ) ekleyeceğini söyledi . Qualcomm Snapdragon patronu Alex Katouzian, “Kimleri ve ne yakaladığınızı görecek” diyor. Çip de görünüşte geliştirilmiş oyun ve artırılmış gerçeklik deneyimleri sunacak, ancak Qualcomm ayrıntıya girmedi.

Qualcomm daha önce bir sonraki Snapdragon’un, 10nm Snapdragon 845 ve 835’ten aşağı doğru, 7nm’lik bir üretim prosesinde olacağını doğrulamıştı. Bu daha küçük devreler, genellikle daha fazla performans, pil ömrü veya her ikisi de anlamına gelebilecek verimlilikte iyileştirmeler anlamına geliyordu.

Ayrı bir gelişmede Qualcomm , Qualcomm 3D Sonic Sensor olarak kullanılan ultrasonik, ekran üstü parmak izi sensör teknolojisi girişimini yeniden markalama fırsatını yakaladı , ancak Qualcomm’un yeni üreticilerin satın almaya ikna edip etmediği belli değil.

Snapdragon Teknoloji Zirvesi devam ettikçe, Snapdragon 855 hakkında ek ayrıntılarımız olacak, daha fazla bilgi için tekrar kontrol edin.

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor