arama

Quantum Dot Kavisli Oyun Monitörleri Yolda!

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Oyuncular için geliştirdiği bilgisayar donanımlarıyla adından sıkça bahsettiren Samsung, Quantom Dot ismini verdiği yeni nesil monitörleri IFA 2016’da düzenleyeceği basın toplantısıyla tanıtmaya hazırlanıyor. CFG70 isimli modelin 24 ve 27 inç sürümlerinin üretileceği belirtilirken, CF791’in ise 34 inçlik devasa bir boyuta sahip olacağı duyuruldu. Takvim yaprakları 1 Eylül’ü gösterirken saat 11’de tanıtılacak monitörlerin her birisi sRBG teknolojisiyle renkleri bir hayli parlak yansıtmayı başaracak. Bu parlaklık sayesinde de oyun oynarken karanlık ve aydınlık zeminlerde en küçük detayları dahi fark edebilmek mümkün hale gelecek.

Samsung’tan yapılan açıklamada Quantom Dot monitörlerinin fabrikada banttan indikten sonra birçok kalibrasyon işlemine tabi tutulduğu belirtildi. Bu işlemler esnasında monitörlerin birçok ayarı deneniyor, oyuncuların en güzel deneyimi yaşayabilmesi için keskin ve parlak görüntüler elde ediliyor. Samsung Electronics’in Monitörler biriminin başındaki Seog-gi Kim, kavisli yeni monitörleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı: CFG70 ve CF791 monitörlerinde kullanılan kavisli tasarımı Quantum Dot teknolojisiyle harmanlıyor ve oyuncuların tıpkı oyununun bir parçasıymış gibi hissetmelerini sağlıyoruz.

Üretilen CFG70 modelinde sese duyarlı LED ışıklar da bulunacak. Bu LED’ler oyunun temposu yükseldiği zaman, müzikle uyumlu bir şekilde farklı görsel şölenler sunacak. Ayrıca bu yeni ürün 1 m/s’lik tepkime hızına sahip ilk kavisli oyuncu monitörü olma özelliğine sahip. 144 Hz’ye kadar yenileme hızı da cabası.

Fiyat bilgisi henüz paylaşılmamış olsa da IFA 2016 etkinliğinden sonra yetkililerin bu yönde bir açıklama yapması bekleniyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor