arama

Red Dead Redemption 2 İçin Tarih Verildi!

Red Dead Redemption
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın en büyük oyun yapımcıları arasında yer alan ve adını daha çok GTA serisiyle duyduğumuz Rockstar Games, bugün Twitter’daki takipçilerini heyecanlandıran önemli bir paylaşıma imza attı. Önümüzdeki hafta merakla beklenen Red Dead Redemption 2 oyunuyla ilgili önemli bir gelişmeyi duyuracağını açıklayan şirket, meraklı takipçileri için daha fazla açıklama yapmaktan da kaçındı.

2018’e ertelenmişti, ama…

Hatırlanacağı üzere Red Dead Redemption 2’in çıkış tarihi 2018’e ertelenmişti. Görünen o ki geliştirici firma Rockstar Games bu tarihi öne çekmeye karar vermiş. Twitter’da paylaştıkları tarih 28 Eylül Salı günü saat 11’i gösteriyor. Muhtemelen bu tarihte oyunun tanıtımı gerçekleştirilecek ve oyun içi videolar takipçilerin beğenisine sunulacak.

Konsolcular bayram edecek

Daha önce de yapılan açıklamalarda Red Dead Redemption 2’nin 2018’in baharında PlayStation 4 ve Xbox One için yayınlanacağı bilgisi paylaşılmıştı. PC kullanıcılarının bu oyunu oynama keyfini yaşayıp yaşamayacağı ise şuan bilinmezliğini koruyor. ABD’de geçen ve kovboy filmlerini anımsatan oyun, kendine has bir takipçi kitlesine sahip. Yukarıda yer alan paylaşımın çok kısa sürede toplam 22 bin retweet almış olması, bunun kanlı canlı bir göstergesi.

GTA gibi olabilir mi?

İlk başlarda oyunun çıkış tarihinin 2018 baharına ertelenmiş olması, oyuncular arasında “RDR 2 GTA gibi mi olacak?” sorularının dillendirilmesine yol açmıştı. Kim bilir, belki de hazırlıkları devam eden bu yeni oyun tıpkı GTA gibi açık bir dünyada geçecek.

Akıllı Telefonlar için En Popüler 10 Oyun haberimiz ile devam edebilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor