arama

Sahibi Gözaltına Alınan KickassTorrents Kapatıldı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Torrent camiasının en bilindik siteleri arasında yer alan KickassTorrents’in (KAT) Ukraynalı sahibi Polonya’da gözaltına alındı. Site sahibinin gözaltına alınmasıyla birlikte web sitesine ulaşım da hükümet yetkilileri tarafından engellendi. Sanal alemde “tirm” ismini kullanan, telif haklarını ihlal etmekle ve kara para aklamakla suçlanan Artem Vaulin hakim karşısına çıkarılacak.

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre site sahibi 30 yaşındaki Vaulin “kullanıcıların toplam değeri 1 milyar doları aşan telif hakkı bulunan fotoğraf, video oyunları, TV programları, müzik kayıtları ve diğer elektronik medyanın illegal bir şekilde yeniden üretilip dağıtılmasına aracılık etmek”le de suçlanıyor. Gözaltına alınan Vaulin’in yargılanması için ABD’ye iade edilmesi bekleniyor.

Birkaç yıl boyunca Chicago’da barındırılan web sitesine ilişkin dava, Illinois’in Kuzey Bölgesi’ndeki mahkemelerde görülecek. KAT’ın en çok ziyaret edilen 69. web sitesi olduğunu belirten Adalet Bakanlığı’ndan yetkililer ve ABD’li savcı Zachary T Fardon, “Vaulin sanatçılara inanılmaz derecede zarar vermek için interneti kullandı. Telif haklarını ihlal eden ve sanatçıların yanı sıra işletmeleri de zarara uğratan Vaulin’i adalete teslim edeceğiz” dedi.

Evet, gelinen noktada Vaulin dünyanın en çok ziyaret edilen yasa dışı dosya paylaşım platformunun sahibi olmakla suçlanıyor. 1 milyar dolar değerinde telif hakkına sahip içeriği yasa dışı olarak ücretsiz dağıtan, sanatçıların ve şirketlerin zarara uğramasına sebep olan Valuin; suçlamalardan kaçmak için dünyanın farklı ülkelerindeki sunuculardan hizmet alıyordu. Ancak Vaulin’in Polonya’da yakalanması suçluların adaletten kaçabileceğini, ancak sonsuza kadar saklanamayacağını gösteriyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor