arama

Galaxy S9’a Güç Verecek Exynos 9810 Sesizce Duyuruldu.

Exynos 9810 İşlemci
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Samsung , en yeni amiral gemisi Exynos 9810 işlemcisini bir basın açıklamasıyla sessizce duyurdu. Şimdiye kadar duyduğumuz söylentilere göre bu yeni yonga seti yaklaşmakta olan Galaxy S9 ve S9 Plus akıllı telefonlara güç verecek.

Exynos 9810, selefi gibi 10nm üretilse de, daha düşük güç tüketimi ile daha iyi bir performans sunuyor. Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’a  güç verecek yonga setinin 8nm üretim sürecinde üretilen bir Exynos işlemcisi tarafından güçlendirileceği düşünülürse, Samsung Galaxy hayranları için bir hayal kırıklığı olarak gelebilir.

Bildiğimiz gibi, bazı pazarlarda Samsung, Snapdragon’un amiral gemisinin varyantını piyasaya sürdü. Öte yandan, Snapdragon 845 yonga setinin 7nm üretim sürecinde üretildiği söyleniyor. Exynos 9810’a geri dönecek olursak, aynı 10nm üretim sürecinde yapılmayabilir, bu da bir takım özelliklerinin iyileştirilmesi bekleniyor.

Samsung, Exynos 9810 işlemcisinin 3. nesil özel CPU çekirdeği, GPU’yu yükselttiğini ve Gigabit LTE modemini sektörde ilk 6CA desteği bulundurduğunu söylüyor. Elbette, GPU için hangi yükseltmelerin olacağını açıklığa kavuşturmadığı için açıklama oldukça mesnetsiz kalıyor. Bu yılın başlarında Samsung, 6CA modemini tanıtmıştı. Ayrıca şirket, 6CA modemin yeni nesil mobil işleme birimine dahil edileceğinin sözünü verdi. Dolayısıyla söz verdiği gibi Exynos 9810’da adı geçen modem bulunuyor.

Size bir fikir vermek için, 6CA modeminin, indirme hızı 1.2Gbps’ye ve daha kararlı indirmelere sahip olduğu iddia ediliyor. Bu hız da 5G döneminin başlangıcını ima eder. 6CA modemin açılışında Samsung, “Yeni Cat.18 6CA destekli LTE modem teknolojisini benimseyen mobil işlemcinin bu yıl sonuna kadar seri üretime girmesi bekleniyor” dedi. Eh, 2017 sonuna yaklaştık, bu nedenle Exynos 9810’un tanıtımı zaman dilimine mükemmel şekilde uyuyor.

Şu an itibariyle, Samsung’un Exynos 9810 yonga setinin 8nm sürecine dayanan başka bir versiyonunu olup olmadığını bilmiyoruz. Bununla birlikte, Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ikilisi her zamankinden daha erken bir çıkış yapacağı söylentileri yapıldığından, akıllı telefonların aynı yonga setini kullanma olasılıkları yüksek.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor