arama

Samsung Galaxy Book 12 İncelemesi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

PC üreticisi her marka, dizüstü bilgisayar olarak da kullanılabilecek bir tablet modeli geliştirerek Microsoft’la yarışmaya çalışıyor. Uzakdoğulu teknoloji devi Samsung da bu markalardan biri. Geçtiğimiz yıl TabPro S modelini tanıtarak Surface Pro’ya rakip çıkan şirket, şimdilerde Windows 10 işletim sistemine sahip yeni Galaxy Book 12 modelini görücüye çıkardı. Microsoft’un Surface Pro’suna kıyasla bazı gelişmiş özelliklere sahip olan cihaz, TabPro S’in şikayet edilen kusurlarını gidermeyi de başarmış gözüküyor.

2 farklı sürümü var

10 inçlik WiFi modeli ve 12 inçlik WiFi & Hücresel Veri destekleyen 2 adet sürüme sahip olan modellerin fiyatı 1,129.99 $ ve $1,299.99 $ olarak belirlenmiş. Bayağı pahalı! Ancak işin güzel yanına bakarsanız, Microsoft ve Apple’ın ek ücretle sattığı tablet klavyesi kutuya dahil. 128 GB dahili hafıza, 4 GB RAM, Intel Core i5 işlemci gibi gelişmiş özelliklere sahip olan modelde HDR destekli 2160 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip HDR ekran da yer alıyor. Bluetooth yerine doğrudan tablete bağlanabilen klavyesi oldukça kullanışlı.

Kalemi gayet kullanışlı

Samsung’un bu yeni tablet modelinde kullanılan kalemin Apple Pencil veya Microsoft’un yeni Surface Pen’inden pek de geri kalır bir yanı yok. Ancak tablete doğrudan takılamıyor oluşu bir dezavantaj olarak değerlendirilebilir. Bunun yerine Samsung tasarımcıları, klavyenin bulunduğu kılıfta bir kalem haznesi oluşturmuşlar. Çok şık durduğu söylenemez ama yine de iş görür. Microsoft’un dokunmatik desteğiyle gayet uyumlu bir şekilde çalışan kalem, iş akışınızı hızlandırmaya aday.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor