arama

Samsung Galaxy C5 İşte Karşınızda

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Kore devi teknoloji firması olan Samsung son yıllarda Apple firması ile girdiği mücadeleden zaman zaman galip ayrıldığını belirtmek istiyoruz. Ve son zamanlarda çıkarttığı yeni telefonlardan olan Samsung Galaxy C5 hakkında merak edilen teknik özellikler hakkında sizlere bilgi verelim.

Telefonun son derece hafif olduğunu ve sadece 143 gr olduğunu belirtmek istiyoruz. Telefonda bulunan en önemli özeliklerden birisi de 256 GB olan hafıza desteği. Çoğu telefonda bulunmaya artırılabilir hafızası ile telefon oldukça başarılı bir telefon olduğunu gözler önüne sermektedir. Dahili hafıza kapasitesi ise telefonda 32 GB olarak dikkat etmektedir.  Ekran boyutu olarak 5.2 inçlik boyut dikkat çekici bir detaydır.

1080×1920 piksel ile dikkat çekici bir ekran çözünürlüğü olan bu telefonun AMOLED tipi ekran olduğunu belirtmek isteriz.

Çift Sim Kartlı

Samsung Galaxy C5 telefonunun işlemci kapasitesi ise 1.5 Ghz hızında ve telefon için yeterli denecek seviyede yer alıyor. Kamera olarak arka kamerada 16 MP çözünürlük tercih eden firma ön kamerada ise 8 MP ile piyasalarda dengi bulunan telefonların bir adım önüne geçme başarısı gösteriyor. Ancak optik zoom olarak sadece 3x olan kamera bu konuda biraz eksi puan alıyor. İkinci bir sim kart desteği bulunun telefonda sim kart yerine 128 GB’a kadar micro SD ile beraberde kullanabilirisiniz.

Batarya konusunda ise 2600 mAh gücü yetersiz seviyede bulunmaktadır. Ayrıca telefonda bulunan 4 GB RAM kapasitesi ise dikkat çeken diğer detayların başında geliyor. Ayrıca telefonun işlemcisinin fazla ısınma göstermemesi için SAR Değeri özeliği larka 1.07 W/kg özelliği bulunmaktadır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.