arama

Samsung Galaxy Note 7 İçin Güncelleme

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

JSamsung Galaxy Note 7 İçin Güncelleme ; Patlama sorunlarıyla büyük bir yankı uyandıran note 7 de soruna yönelik çalışmaları devam ediyor. Mevcut sorunda nedeniyle çok büyük tazminatlar ödemek zorunda kalan firma en son çare olarak tüm ürünlerin tekrar toplatılmasını istemiştir. Ancak dünyanın dört bir yanına dağılan ürünlerin toplatılması beklendiği gibi olmadı. Bazı ülkelerde ürünün patlamasına rağmen kullanım devam etmektedir.

Samsung Galaxy Note 7

Bir kısım ürünleri geri gönderip ücretlerini alsa da hala kullanmakta ısrarlı olan binlerce insan var. Samsung mühendisleri patlama sorununun çözülmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Firmadan gelen son bilgilere göre patlamaların kaynağı hala belirlenemedi. Toplanamayan telefonlara yönelik Samsung firması bir güncelleme geliştirdi. Yeni güncelleme batarya kullanımına yönelik olacaktır. Yani tehlikeli bataryaları kullanmak isteyenler bu güncellemeyi yükleyerek tehlikeyi daha da azaltabilecekler. Güncelleme telefona bir takım kısıtlamalar getirmektedir ve aşırı derece telefonun yoğun kullanılmasını engellemektedir. Telefonun bataryası kısıtlamalar nedeniyle 1 günde bitmekte ve telefon yüzde 60 oranında kullanılmaktadır. Galaxy note 7’i hala kullanmak isteyenlerin bu güncellemeyi yüklemeleri istenmektedir. Güncelleme 31 Ekim tarihi itibariyle kullanılmaya başlanacak. Güncellemenin yüklemesi ve kurulu mecburi olduğu için ister istemez herkeste olacak.

galaxy-note-7

Samsung bu şekilde hem telefonların geri gönderilmesini sağlamayı amaçlıyor hem de patlama riskini en aza indirmeyi. Yaşanan patlama sorunları Samsung firmasının itibarına büyük gölge düşürdü firma yeniden toparlanabilmek adına tekrar çalışmalara başladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.