arama

Samsung Galaxy Note 7’lerin Bataryası Patlıyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Satışa çıkardığı Galaxy Note 7 modelini yeni amiral gemisi olarak lanse edilen Samsung’un başı, telefonların alev alan bataryalarıyla sıkıntıda. Ariel Gonzalez isimli kullanıcı tarafından Youtube’a yüklenen bir videoda Galaxy Note 7 bataryasının alev alıp cihazı nasıl yaktığı görülüyor. Konuyla ilgili açıklama yapması için gözlerin çevrildiği Samsung’un dünya genelinde bir geri çağırma programı hazırlayacağı ve Galaxy Note 7’nin bataryasının neden alev aldığını araştıracağı öğrenildi.

Güney Kore’de yayınlanan günlük gazetelerden Yonhap News, Samsung’un Galaxy Note 7 kargolamalarını geçici bir süreliğine durdurma kararı aldığını paylaştı. Bataryaların patladığı yönünde yapılan şikayetlerin ardından kalite testlerine daha da ağırlık vermeye başlayan şirket, bu hafta dünya genelinde çok sayıda şikayet bildirimi aldı. Dünyanın dört bir yanından gelen şikayetlerde Galaxy Note 7 bataryalarının patladığı ve insan sağlığını tehlikeye attığı bildirildi.

Henüz Samsung resmi olarak bir geri çağırma programı başlattığına dair iddiaları yalanlamış değil. Sadece “Yüksek kaliteli ürünleri sağlamaya yönelik çalışmalarımız sürüyor” kabilinde genel geçer bir açıklama yapıldı. Patlayan bataryalarla ilgili de “Elde ettiğimiz bulguları en kısa sürede paylaşacağız” denildi.

Samsung Mobile Singapore facebook hesabından yapılan açıklamaya görede bugüne kadar 35 olgu olmuştur ve şu anda piyasada olası etkilenen pilleri tespit için tedarikçilerimizle ayrıntılı muayene yapıyoruz. Müşterilerimizin güvenliği için bir öncelik olduğundan Samsung, Galaxy Note 7 satışlarını durdurdu. Mevcut cihazlar bir yenisi ile değiştirilecek değişim politikası önümüzdeki günlerde açıklanacak denildi.

 

Ariel Gonzalez’in paylaştığı bu videoda bataryadan çıkan alev sonucu eriyen Galaxy Note 7 cihazı görülüyor. Youtube’da yapılan yorumlara cevap veren Gonzalez, telefonu şarjdan çıkardıktan hemen sonra bu hale geldiğini belirtti. Gonzalez, yanıp eriyen bu cihazı yalnızca 2 hafta önce sıfır olarak satın aldığını da not düştü.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor