arama

Samsung, Galaxy Note 7’yi Yeniden Satışa Çıkarıyor

Samsung, Galaxy Note 7'yi Yeniden Satışa Çıkarıyor
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Okan Düzgünlü
 • 1 Star
  Loading...

Samsung’un Galaxy Note 7 modeliyle ilgili yaşadığı sıkıntılar herkesin malumu. iPhone 7’den önce çıkan ve Apple’ı zora sokması beklenirken yaşadığı batarya sorunuyla tüm dünyada geri çağrılan cihazla ilgili soruşturma geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Bataryadan kaynaklanan hata sonucu infilak eden telefonların geri toplanması ve müşterilere yapılan para iadeleri Samsung’un hem itibar olarak, hem de maddi yönden ciddi manada zora soktu.

Ancak gelinen noktada Samsung’un Galaxy Note 7’yi yeniden piyasaya sürmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Kamuoyunda “Refurbished” olarak da bilinen “Dönüştürülmüş” cihazlar şeklinde satılacak olan Galaxy Note 7, uygun maliyetli cihaz almak isteyen müşteri kitlesine hitap edecek. Bazı ülkelerde refurbished telefon satılması yasak olduğu için yetkili makamlardan izin alındığı takdirde ucuz Note 7 alabilmek mümkün olacak. Samsung, yerel telefon operatörleriyle işbirliğine de gidebilecek.

Farklı kullanım amaçları da söz konusu

Öte yandan Samsung’un geri çağırdığı Galaxy Note 7’lerle ilgili planı sadece bununla sınırlı değil. Kamera ve anakartta kullanılan diğer bileşenleri değerlendirmek isteyen dev şirket, sadece test üretimi cihazlarda kullanmayı hedefliyor.

2.3 milyar dolar zarar açıklayan Samsung, Galaxy Note 7’nin yaşadığı bu büyük fiyasko ile zor günler geçirmişti. Halen daha Galaxy S8 ve S8 Plus modeli üzerine çalışmalarını yürüten şirket, kaybettiği itibarını bu yolla geri kazanmaya çalışıyor. Şirketin bunda ne derece başarılı olup olamayacağını ise ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor