arama

Samsung Galaxy Note 8 Tasarım ve Özellikleri

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Samsung piyasaya erkenden sunduğu Galaxy Note 7 ürünün batarya fiyaskosundan sonra yeni bir ürün geliştirmek için hemen işe koyuldu. Aylarca beklentinin sonucunda Samsung yeni akıllı telefonu Galaxy Note 8, Amerika’da tanıtımı gerçekleştirilmişti. Tanıtıma katılan herkesin ilk izlenimleri olumlu yönde oldu. Her Note ürününde olduğu gibi sahip olduğu S-Pen özelliği ve geniş ekranıyla bir önceki fiyaskoyu kapattığı düşünülüyor. Şimdilik beklentilere cevap veren bu telefonu yakından incelemekte fayda var.

Tasarım ve Özellikleri

Bütün Note ürünlerinin olduğu gibi Galaxy Note 8 de tek elle kullanıma uygun değil. Oldukça geniş ekranıyla ve ekstra kalemiyle tabii ki bu telefonla çalışmayı kolaylaştırıyor. Çerçevesi ve arka kapağının tasarımı ile Samsung’un diğer ürünleri olan Galaxy S8 ve Galaxy Note 5’i andırıyor. S-Pen’in bulunduğu bölge her zamanki gibi cihazın alt kısmında. Cihazın suya dayanıklı olması ona artı katarken yapım malzemesinin cam olması kırılabilirliğini arttırıyor. Siyah, gri, mavi ve altın renklerinde seçenekleri var. Telefon Android 7.1.1 sistemiyle çalışıyor ve tarih kesin olmasa da bu sistemin yükseltileceği biliniyor. İşletim sisteminin yanında yüksek RAM ve CPU kalitesiyle hızlı bir kullanım sağlıyor. Bu telefonda gerçekleştirilmiş en büyük yeniliği ise kamerası oluşturuyor. Samsung bu cihazda her biri 12 mega piksel olan çift kamera kullanmış ve her iki kamerada el titremesine karşın optik görüntü sabitlemeye sahip.

Samsung Galaxy Note 8 Bataryası

Galaxy Note 7 bataryalarının durduk yere patlamalarının yarattığı etkiden sonra Samsung Galaxy Note 8 de bunun olmamasına dikkat etmiş görünüyor. Fakat birçok kullanıcının dikkatini çektiği gibi Note 8 kendisinden önce gelen modellerine kıyasla daha küçük bir bataryaya sahip. Bataryanın böyle performans gösteren bir telefon için yeterli olmadığı ve şarjının tüm gün dayanamayacağı görüşü çok yaygın. Samsung’un yöneticisi Dj Koh aldıkları olumsuz eleştiriler karşısında özel olarak verdiği röportajda bataryasının küçüklüğünün performansa bir etkisi olmayacağını ve kullandıkları yeni bir sistemin enerji tasarrufu yaptığını söyledi. Tabii ki telefonun üreticisinin söylediğine inanmak kolay fakat telefon bataryası beklentiyi karşılayıp karşılamayacağı akıllarda asılı bir soru olarak kalıyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor