arama

Samsung Galaxy Note 8 ve Note Serisine Getirilen Yenilikler

Samsung Galaxy Note 8
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Türkiye’de de lansmanı yapılan Samsung Galaxy Note 8 kullanıcılarını memnun etti. Yeni özellikleri ve geliştirilmesi ile patlayan Samsung Galaxy Note 7 modelini unutturacak gibi duruyor. Iphone 8 rakipsiz görse de kendini, Samsung bu modeli ile Apple’ı geride bırakacağa benziyor. Çift arka kamera özelliği ile kullanıcılarına sürpriz yapan Samsung bu sefer kendinden oldukça emin görünüyor.

Samsung Galaxy Note 8 modeline suyun 1,5 metre derinliğe kadar suda yarım saat kalabilme özelliğini getirmiş.  Yeni modelinde yeni renklere de yer verilen Galaxy Note 8 i orkide grisi, gece siyahı, altın sarısı ve mavi renklerinde de kullanabileceksiniz. Samsungun ürettiği note serisinin demir başı olan akıllı kalemleri artık ekran kapalı durumdayken de kullanabileceksiniz.

Samsung Galaxy Note 8 Özellikleri

Ekran gövde oranı %82.87 olarak geliştirilmiş ve ekran boyutu 6.3 inç olarak tasarlanmıştır. Kablosuz şarj özelliği mevcuttur ve USB TYPE/C kullanılmıştır. Üstelik kablosuz olarak da hızlı bir şekilde şarj edilebilir. 162.5 mm boyutunda, 74.8 mm enindedir.

5500 Türk lirasından satışa sunulan Samsung Galaxy Note modeline bu ücreti ödemek isteyenlerin kızılötesi sensorun olmadığını bilmelerinde fayda vardır.  Bunun yanı sıra 64 GB ile lansmanı yapılan bu modelin 250 GB dâhili depolama özelliğinin bulunduğu bir modelin olduğu belirtildi. Ancak şuan için bu modelin Türkiye de satıp satılmayacağı belli değil.

Samsung Galaxy 8 ile önceki faciayı unutturmaya çalışıyor.

Samsungun bir önce ki modeli olan Galaxy Note 7 ile ilgili yaşanan problemler ve toplatılması sonucu kullanıcıları tarafından tepkiye yol açmıştı. Gerek işletim sistemi Android ile gerekse kullanım olaylığı açısından yüksek oranda tercih edilen Samsung Galaxy Note 8 ile yeniden güvenleri üzerine toplayacak gibi duruyor. Çizilmeye karşı dayanıklılığı olan ekranı ve boyutu Samsung Note severleri memnun etti. Apple karşısında oldukça güçlü kalan ve birçok özelliği ile öne geçen Samsung gücünü toplamış gibi yeniden. Rakip tanımayan bu yeni modellerinde getirilen renk seçenekleri de ilgi odağı oldu. Özellikle orkide grisi çok tutulacağa benziyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor