arama

Samsung Galaxy Note 9 Tüm Özellikleriyle Karşınızda

Samsung Galaxy Note 9 -
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

 Samsung Galaxy Note 9 tüm özellikleriyle sızdı.

Güney Kore’li teknoloji devi Samsung Galaxy Note 9 yapımına hız veriyor.
Hız vermesinde ki asıl amaç ise rakipleri ile sürekli yarışta olması.
Akıllı telefon üreticisinin ilk rakibi Huawei’ye bakacak olursak yeni piyasaya sürmesi beklenilen Huawei Mate 20 ile rekor üstüne rekor kırıyor.
Huawei her ne kadar telefonun resmi lansmanını yapmış olmasa da , AnTuTu testlerinde öyle bir puan aldı ki rakiplerini hızlandırmaya mecbur bıraktı. Huawei Mate 20 AnTuTu testinde 356918 puan alarak Samsung Galaxy S9 Plus’ı geride bıraktı. Ayrıca Huawei sadece Mate 20 ‘yi tanıtmayacak , Mate 20 ile gelecek olan Kirin 980’de tanıtılacak. Samsung’un da kendi çip setlerini üretiyor ve Samsung Galaxy Note 9 ile yepyeni bir Exynos işlemcilerini görebiliriz.

Samsung her ne kadar eski amiral gemilerinin benchmark testlerine hile karıştırmışta olsa, AnTuTu’da böyle bir hilenin söz konusu olamayacağını belirtelim.
Samsung Galaxy Note 9 eğer sızan özellikler ile karşımıza gelecek olursa , Huawei Mate 20’nin gerisinde kalması söz konusu bile olmayacağını belirtelim.
Samsung Galaxy Note 9 için sızan özelliklere gelecek olursak.
Teknoloji devi ön ve arka panel de Gorilla Glass 5 kullanmayı tercih edecek ve kasanın alüminyum kasa olması bekleniliyor.
Ayrıca bir buçuk metre su altında otuz dakikaya kadar suya dayanıklılık ve tozlanmama sertifikası olan IP68 ile gelmesi bekleniliyor.

Samsung Galaxy Note 9 -

Samsung Galaxy Note 9 –

 

                Büyük kasa ile geliyor!

Samsung Galaxy Note 9’un ayrıca Super AMOLED ekranla gelecek. Ayrıca ekran büyüklüğü olarak amiral gemisi için 6.4 inç büyüklüğü düşünülmüş ve ekran kasa oranının ise %85 olması hedefleniliyor.
Galaxy Note 8’de ekran büyüklüğü 6.3 inç ve ekran kasa oranı ise %83.2 idi. Bu da demek oluyor ki hem ekran boyutları artacak hem de ekran kasa oranı git gide azalacak. Ekrandan devam edecek olursak 1440 x 2960 piksellik bir çözünürlük düşünülmüş. Ayrıca piksel yoğunluğu 514 ppi ile gelecek söylentilere göre. Bu piksel yoğunluğu şu an piyasa da bulunan en yüksek yoğunluk. Eğer bu söylenti gerçek olursa, bu ekranda video izleme keyfini sonuna kadar yaşayacaksınız. Renkleri çok canlı bir şekilde gözlemleyebileceksiniz.

Samsung Galaxy Note 9 Android 8.1 ile gelmesi hedefleniyor. İşlemci olarak da yine birden fazla işlemci seçeneği ile karşımıza gelecek. Kendi ürettiği çip set olan 2.9 Ghz hızında çalışan Exynos 9810 çip setinin yanında 2.8 Ghz hızında çalışan, sanal gözlük destekli, yapay zeka destekli Snapdragon 845 işlemcisi. Samsung Galaxy Note 9’da Exynos ile gelecek versiyonunda Mali-G72 ekran kartı , Snapdragon’da ise Adreno 630 olması bekleniliyor.

Samsung Galaxy Note 9 -

Samsung Galaxy Note 9 –

Akıllı telefon üreticisi, Samsung Galaxy Note 9 , için 64/128/256 GB’lık depolama alanına sahip 3 versiyonunu çıkartacak. Tüm depolama alanı seçeneklerinde sabit 6 GB ram olması bekleniliyor. Ayrıca amiral gemisinde 2 adet 12 megapiksellik bir kamera bulunacak. Ayrıca yine en yakın rakibi Huawei P20 , üç arka kamera ile gelmiş ve her bir kameranın ayrı işlevlerini teker teker sunmuştu. Samsung ise böyle bir işe kalkışır mı bilinmez. Arka panel kameraları ile 2K çözünürlükte 60 FPS , 1080P (FULL HD) 240 FPS kare hızında videolar çekebileceksiniz. Ön panelde ise 8 Megapikselli otomatik HDR’ı bulunan kamera dikkat çekiyor. Ön kamera da her ne kadar otomatik HDR pek tercih edilmese de Samsung Galaxy Note 9’da bunu görmek mümkün.

Amiral gemisinde iris tarayıcısının ve parmak okuyucusunun bulunduğunu söylemekte fayda var. Samsung Galaxy Note 9 için gece yarısı siyahı , mercan mavisi , titanyum gri ve leylak moru renk seçenekleri mevcut olacak. Çıkarılamayan 6850 mAh batarya ile karşımıza gelecek Samsung Galaxy Note 9’u heyecanla bekliyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.