arama

Samsung Galaxy Note 9 vs S9 Plus Arasında Ne Fark Var?

Galaxy-Note-9
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • fulya ırkoren
  • 1 Star
    Loading...

Yeni Galaxy Note 9, geleceğin geniş formatlı iPhone’una rakip olacak şekilde tasarlanabilir, ancak Galaxy S9’un kendisi kesinlikle en büyük rakiplerinden bir tanesi. Her iki akıllı telefonun da ortak noktası var. Ama hangisini satın almalısınız? Anlaşmayı imzalamaya yetecek yeni S-Pen mu? Bizim makalemizde öğrenin.

 

Birçok benzerlik ama …

Bu yıl Samsung güvenlik kartı oynadı. Geçtiğimiz yıl, S8 ve Note 8 modellerinin büyük popüler başarısıyla buluştuğu Güney Koreli üretici, işe yarayan bir reçeteyi değiştirmek istemedi. Bu iki amiral gemisi modelinde, modifikasyonlar önceki modellerine kıyasla küçüktü. Sonuç olarak, yine bu yıl, Samsung’da yapılan iki harika akıllı telefon çok benzer.

 

 

Böylece, teknik şartnameler açısından, iki ya da daha az eşdeğer ürünümüz var. Her iki cihaz da 6 GB RAM ile birleştirilmiş Snapdragon 845 yonga setine (veya belirli bölgelerde Exynos 9810) sahiptir. F / 2.4 ve f / 1.5 arasında değişken diyaframa sahip çift 12MP kamera ile kamera için aynı şey. 

Tümleşik ekranlar hakkında birkaç şey söylemek gerekirse, Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 +, 1440 x 2960 piksel çözünürlükte, sırasıyla 6.4 ve 6.3 inç boyutlarında Super AMOLED ekranlar sunuyor. Her iki taraftaki büyük ekranların hayranlarını tatmin etmek için yeterli.

 

 

Bitiş hakkında konuşmak, her iki akıllı telefon (veya phablets) mevcut Galaxy S8 + ve Not 8 ile aynı malzemeleri kullanır: metal ve cam. Çok benzer bir görünüme ek olarak, iki akıllı telefon arasındaki diğer ortak nokta yazılım arayüzüdür. Android Oreo kullanılabilir ve Samsung Deneyim yerleşimi de güncel. Android Pie için bir güncelleme bunun parçası olmalı ama her iki durumda da sabırlı olmanız gerekecek. 

 

… Galaxy Note 9 için 160 dolar daha

İki model arasında karar verirken bütçe hakkında konuşmak zor değil. Bizim durumumuzda, Galaxy Note 9 ve Galaxy S9 + arasındaki fark oldukça önemlidir. Gerçekten de, Galaxy S9 + $ 999.99 olarak satılan Not 9’dan daha az 160 $, 839.99 $ fiyatlı. Ve bu bir 64 GB S9 + vs 128 GB Not 9. 128 GB S9 + sadece $ 110 daha az $ 889.99. Yine de, S9 + ‘nın fiyatı, Not daha ucuz hale gelmeden çok önce düşeceğinden emin.

 

 

O zaman neden Samsung Galaxy Note 9’a gidiyorsunuz?

Bu iki cihaz çok benzer ve fiyat farkı korkutucu olarak sormak için meşru bir sorudur. Galaxy Note 9 için iki sebep öne sürülecek.

S9 + ‘dan farklı olarak, Not 9 büyük bir ekranda yazılım seçeneklerini on kat artıran bir S-Pen kalemini taşıma avantajına sahiptir. Özellikle bu yıldan beri Samsung S-Pen’in yeteneklerini geliştirmek için çok çalıştı. Aksesuar şimdi diğer cihazlarla iletişim için bir batarya ve Bluetooth bağlantısı var. Ayrıca, müziğinizi kontrol etmek, bir fotoğrafı tetiklemek, telefonun kilidini açmak ve kilitlemek, uygulamalarla etkileşimde bulunmak, çift tıklama yapmak da mümkündür … Kısacası, S-Pen gerçek bir varlıktır. 

 

Ayrıca, Galaxy Note 9’un 4000 mAh bataryası, S9 + ‘da bulunan 3500 mAh bataryadan yaklaşık% 14 daha fazla. Henüz terminalin dayanıklılığını henüz kontrol etmemişken, Samsung’un 9 no’lu notu için pek çok telsizi, bataryanın akıllı telefon için önemli bir satış noktası olacağını gösteriyor. 

 

İlk görüşümüz

S-Pen sizin için vazgeçilmez bir aksesuar ise, Galaxy Note 9 muhtemelen ihtiyacınız olan akıllı telefon. Eğer fiyatı sizi etkiliyorsa, daha cazip bir fiyata elde etmek için birkaç ay beklemeniz her zaman mümkündür.

 

 

Geri kalanı için, aküsü haricinde, Not 9’un, aynı sonuç için daha cazip bir fiyat etiketine sahip olduğu kanıtlanmış S9 + ‘ya kıyasla sunabileceği çok az şey var. Uzun vadede, özellikle S-Pen’in meslektaşım Shu’nın önerdiği gibi bağımsız bir Bluetooth aksesuarı haline gelebiliyorsa, Not aralığının geleceğini merak edebiliriz.

 

 

 

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor