arama

Samsung Galaxy S8’in Fiyatı El Yakacak!

Samsung Galaxy S8'in Fiyatı El Yakacak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Yurtdışı kaynaklı haber sitelerine yansıyan rapora göre Samsung’un yeni akıllı telefon modeli S8 ile ilgili. Galaxy S8 önümüzdeki sene Nisan ayından önce tanıtılmayacak ve fiyatı 950$ civarında olacak! Bu yazı yazılırkenki dolar kuruyla 3 bin 322 TL olan Galaxy S8’in vergilendirilmiş fiyatının 3 bin 500 lirayı geçeceği muhakkak. Hal böyleyken teknoloji devi Samsung’un ülkemizde hedeflediği satış rakamlarına ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu oldu.

Daha önce ses getirecek telefon modellerini MWC etkinliklerinde duyuran Samsung’un 26 Şubat 2017 tarihinde Barcelona’da düzenlenecek programda lansman düzenlemesi bekleniyordu. Ancak bugün öğrenilen bilgilere göre Samsung nedeni bilinmeyen bir şekilde lansmanı Nisan tarihinden sonraya attı ve lansmanı da New York’ta düzenlemeye karar verdi.

Galaxy Note 7’nin başından geçen batarya patlaması sorunlarıyla boğuşan Samsung’un Kore’de düzenlenen strateji toplantısının ardından bu kararı alması, çoğu kullanıcı tarafından “Geç olsun, güç olmasın” cümleleriyle yorumlandı. Neticede ciddi itibar kaybına uğrayan teknoloji devinin her şeyin kusursuz olması için çalışması takdire şayan.

S8 modelinde muhtemelen 4K destekleyen OLED ekran kullanacak olan Samsung, bu ürünü Galaxy S7’den yüzde 20 daha pahalı olarak 950$ fiyat etiketiyle satışa sunacak. Daha yüksek dahili hafıza ve RAM seçenekleri de bu fiyatın daha da yükselmesine yol açabilir.

Samsung’un yeni geliştirdiği akıllı asistan uygulamasının da S8’de yer alması bekleniyor. Viv veya Bixby isimlerinden birine sahip olacağı düşünülen bu asistanın neler yapabildiğine dair detaylı bir açıklama ise henüz yapılmış değil.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ