arama

Samsung Mobil Tarayıcı Android Cihazlara Geliyor

Samsung Mobil Tarayıcı Android Cihazlara Geliyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Samsung mobil tarayıcı uygulamasını belki duymamış olabilirsiniz. Şirketten yapılan açıklama ile yazılımın artık sadece kendi cihazlarında veya Google’ın bazı Nexus ve Pixel modellerinde değil, Android kullanan akıllı telefonların tamamında çalışacağını söyledi.

Samsung İnternet tarayıcısı hala test ediliyor. Ancak Samsung Play Store’da uygulamayı yayınlamaya başladı. Google’ın Android yazılımı tarafından desteklenen telefonların çoğu, Chrome tarayıcısını kullanıyor, ancak Samsung tarayıcısı, şirketin yazılımda güçlü olma hırsını kaybetmediğini gösteriyor. Daha önce, Android uygulamaları ve Android için Tizen rakibi gibi Samsung’un yazılım çabaları, sadece bir ara başarıyla sonuçlandı.

Samsung tarayıcısının Android 5.0, Lollipop veya daha yeni bir sürümü olması gerekir. Google, Apple, Mozilla, Microsoft ve Opera’daki diğer modern tarayıcılarda olduğu gibi, yer işaretlerinizi ve sekmelerinizi de senkronize edebilir. Bununla birlikte, kişisel bilgisayarınızdaki bir tarayıcıyla senkronize etmek istiyorsanız, Samsung’un Chrome uzantısını yüklemeniz gerekir .

Samsung mobil tarayıcı görme bozukluğu olanlara kolaylaştırmak için yüksek kontrastlı bir görüntüleme modu içerir. Menüde yer alan bir dizi reklam engelleyici var. Rakipleri Brave ve Opera’ya katılarak, çevrimiçi reklam endüstrisine, teknolojilerine gerçek bir tepki verdiğine dair başka bir uyarı yapıyorlar.

Varsayılan olarak devre dışı bırakılmış olmasına rağmen, tarayıcılara sanal gerçeklik getiren bir teknoloji olan WebVR’yi de desteklemektedir. Samsung Internet, bunu etkinleştirenler için Samsung GearVR kulaklıklarına WebVR desteği sunuyor. Google zaten geçtiğimiz günlerde WebVR desteğini Android sürümüne ve Mozilla, Firefox tarayıcısına kişisel bilgisayarlar için ekledi .

Samsung, tarayıcısını Chrome’un arkasındaki açık kaynaklı projeden biri olan Chromium’a dayamakta. Samsung Internet geliştirici savunucusu Peter O’Shaughnessy , bir blog yazısında “Chromium’tan sadece özellik taşımakla kalmıyor, aktif olarak onlara ve web standartlarına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.