arama

Samsung, Note 7 Bataryalarını X-Ray’den Geçirecek

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Uzakdoğulu akıllı telefon üreticisi Samsung, dünya genelinde milyonlarca tüketciye satılan Galaxy Note 7 modelini geri çağırmaya başladı. Peki hiç merak ettiniz mi, geri çağrılan cihazların akıbeti ne olacak? Doğrudan çöpü mü boylayacaklar, yoksa bataryalar değiştirilip modeller geri iade mi edilecek? Eğer bataryalar değiştirilecekse, her bataryanın sorunlu olduğu önkabulüyle mi hareket edilecek? Bu soruların cevabı yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Pocket Lint isimli sitenin haberine göre Samsung, şimdiden Güney Kore’deki fabrikasına birçok X-ray cihazı sipariş etti. Alınan bu X-ray cihazları sayesinde geri iade alınan Galaxy Note 7’lerin bataryaları kontrol edilebilecek. Note 7 modelleri ya tamir edilip satılacak, ya da değişim talebi yerine getirilecek.

Wall Street Journal’in Güney Koreli kaynaklarından aldığı bilgiye göre Samsung, fason batarya üreten firmalardan da tüm bataryaları paketlemeden önce X-ray taramasından geçirmelerini talep etti. Note 7’de yaşanan sıkıntılardan dili yanan Samsung’un yoğurdu üfleyerek yemeye başladığı pekala söylenebilir.

Galaxy Note7 Otel Odasında Patladı!

Aşırı derecede ısındığı için patlayan ve yangınlara sebep olan bataryaların bu sorunu yaşaması, izolasyon tabakalarının birbiriyle teması sonucu meydana geliyor. X-ray taraması yapıldığında bataryalarındaki bu tabakaların durumu kontrol ediliyor ve muhtemel sorunların önüne geçilmiş olunuyor.

Güney Kore’de geri iade sürecini uzatan ve Galaxy Note 7 sahiplerinin cihazlarını başka bir akıllı telefonla hiçbir ücret ödemeden değişmelerini sağlayan Samsung, müşterilerine Galaxy S7 veya S7 Edge’yi tavsiye ediyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.