arama

Samsung NX 2000 İnceleme

Samsung NX 2000
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Aynasız fotoğraf makinesi modellerinden birisi olan Samsung NX 2000, giriş seviyesindeki fotoğrafçılar için ideal bir makinedir. NX 1000’in geliştirilmiş versiyonu olan NX 2000 gövde tasarımı olarak bir önceki modelle hemen hemen aynıdır. APS – C boyutlarında CMOS sensör kullanan cihaz tatmin edici bir çekim kalitesi sunmaktadır. 20,3 megapiksellik bir kameraya sahip olan Samsung NX 2000 saniyede 8 kare çekim hızı ile yeterli düzeyde bir çekim kalitesi sunmaktadır. ISO hassasiyeti 25,600’e kadar arttırılabilen makine netlik konusunda da gayet iyi bir performans sunmaktadır. Otomatik netleme motoruna sahip olan NX 2000, 3,7 inç WVGA tam dokunmatik ekrana sahiptir. Böylece istenilen tüm işlemler bu dokunmatik ekran üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. 30 FPS hızında Full HD video kaydı yapabilen cihaz 228 gram ağırlığında ve oldukça hafiftir. 2D/3D lens ile üç boyutlu video kaydı yapabilme özelliğine de sahip olan Samsung NX 2000 yine üç boyutlu fotoğraf da çekebilmektedir.

Samsung NX 2000 Özellikleri

Action Freeze özelliği sayesinde hareketli nesnelerin fotoğraflarını net bir şekilde çekmeniz mümkün hale gelmektedir. Böylece güzel anları hareket halindeyken bile en net şekilde ölümsüzleştirebilirsiniz. Bir diğer etkili özelliği Best Face ile art arda beş tane fotoğraf çekebilmenize olanak sağlıyor. Hızlı şekilde çekilen bu fotoğraflarda fotoğraftaki kişilerin en iyi yüz ifadesini seçebiliyor ve fotoğrafı kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Wi – Fi ve NFC özellikleri kablosuz olarak akıllı telefon ve tabletlere kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz. Böylece fotoğraf ve videolarınızı tablet, akıllı telefon veya bilgisayarlar üzerinden de rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. Samsung Smart Camera uygulamasını Android veya IOS cihazlara indirerek Samsung NX 2000 içerisindeki video ve fotoğrafları görüntüleyebileceğiniz gibi cihazı bu uygulama aracılığı ile yönetebilirsiniz. Micro SD desteğine sahip olan cihaz ekstra depolama özelliği sunmakta böylece daha fazla video kaydı ve fotoğraf çekimi yapılabilmesine olanak sağlamaktadır. HDMI bağlantısına da sahip olan Samsung NX 2000 modelinin özellikleri birçok giriş seviyesi rakibinden ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Samsung NX 2000 Fiyatı

Cihazı teknoloji mağazalarından ve internet üzerinden kolay bir şekilde satın alabilmeniz mümkündür. Samsung NX 2000 fiyatı 900 – 1100 TL arasında değişmektedir ve giriş seviyesi için ideal bir seçimdir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor