arama

Samsung Uyardı: Note 7 Kullanmayı Hemen Bırakın!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 7 ile ilgili başı ağrımaya devam ediyor. Henüz Türkiye’de olumsuz bir haber çıkmamış olsa da, yurtdışında Galaxy Note 7’lerin bataryasının patladığı ve alev aldığına yönelik şikayetler eksik olmuyor. Bu gelişmeden sonra Turkcell ve Türk Telekom mağazalarında satışı durdurulan Note 7’yi kullanan tüm müşterilerin acil olarak telefonu kullanmayı bırakmaları gerektiği duyuruldu. Samsung Electronics tarafından yapılan açıklamada kullanıcıların telefonu kullanmaktan vazgeçip ilk fırsatta geri iade almaları gerektiği ifade edildi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Güney Koreli firma, ABD’li yetkililerin uçaklarda Galaxy Note 7 kullanımını yasaklamasının ardından bu açıklamayı yaptı. Dünya genelinde birçok havayolu da Galaxy Note 7’lerin uçağa alınmasını engelledi, bazılarıyla telefonların bagajda taşınabilmesine müsaade etti.

Resmi web sitelerinde yer alan duyuruda Samsung, müşterilerinden “acilen” Galaxy Note 7’leri iade etmelerini, ya yeni model almalarını veya para iadesi talep etmelerini önerdi.

Samsung’un mobil cihazlar bölümünün başında bulunan Koh Dong-jin imzasıyla yapılan açıklamada “En kısa sürede değişim programını başlatmayı ve arızalı ürünleri yenileriyle değiştirmeyi hedefliyoruz” denildi.

Müşteriler, Galaxy Note 7’lerini alarak 19 Eylül tarihinden itibaren Samsung servis merkezlerine gidebilir ve telefonun bataryasını yenileyebilirler.

Telefonun tanıtılmasından yalnızca 2 hafta geçmesine rağmen dünya genelinde 2.5 milyon adet Galaxy Note 7 satılmıştı. Samsung’un telefonda kullanılan lityum bataryaların alev aldığına yönelik şikayetleri dikkate alması sonucunda da telefonlar geri çağrılmıştı.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.