arama

Samsung, yaklaşan katlanabilir akıllı telefonu için önemli özellikleri ortaya koyuyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Dilek Aksoy Dilek Aksoy
  • 1 Star
    Loading...

Piksel yoğunluğu ve en boy oranı dahil

Samsung bu sabah yeni Infinity Flex Display cihazını bir telefondan tablete dönüştüren ilk katlanabilir hibrid gadget’ını tamamladı . Samsung, “aylar meselesi” nde sadece seri üretim için seri üretime geçmeyi planladığını söylüyor; ancak, bugün sahneye çıktığımız kısa bakışın ötesinde, onun hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Ne kadara mal olacağına dair tam bir gizem ve yazılımın gerçekten nasıl işleyeceği ve kaç farklı görüntü yöneliminin desteklediği hakkında çok az şey biliyoruz.

Piksel yoğunluğu, orada en yüksek değil standart bir 420 ppi’dir, ancak mükemmel şekilde iyidir. Katlandığında çözünürlük 840 x 1960, ancak açıldığında 1536 x 2152’dir. Bununla birlikte, en boy oranları burada daha ilginç özelliklerdir. Infinity Flex’in katlanmış, telefon versiyonu, 21: 9 en-boy oranına sahip 4.58 inç ekrana sahip.

Bu, piyasadaki en yüksek cihazı ve muhtemelen oyun oynama, video görüntüleme için en büyük ekran değil. ya da bunun gibi bir şey. Daha standart bir 4.2: 3 en-boy oranına ve 7.3 inçlik bir ekran boyutuna sahip olduğu için, katlanmamış tablet versiyonu, bu tür faaliyetler için açıkça birincil moddur.

Bu cihazın nasıl çalışacağını ve Samsung ve diğer telefon üreticilerinin bu form faktörünü gerçekten kırmaları için kaç tane deneme yapılacağını hala bilmediğimiz çok şey var. (Benim tahminim çok fazla sürecek.) Neyse ki, Google , Samsung’un büyük açıklamasında bu sabahın erken saatlerinde, daha önce de söylediğimiz gibi, “katlanmışlar” için Android desteğini duyurdu. Sadece zamanla daha sağlam olmaya devam eder.

Flipboard kesinlikle imzalayan tek geliştirici olmayacak. Samsung’un yeni, üç boyutlu çoklu görev özelliği başlattığını düşünürsek, Çok Etkin Pencereyi çağırabiliyor olması, en azından diğer bazı büyük isim geliştiricilerin, mobil uygulamalarının duyarlı ve modüler sürümlerini oluşturma şansını yakalayacaklar. katlanabilir eğilim.

etiketlerETİKETLER