arama

Samsung’un katlanabilir telefonu önümüzdeki Mart ayında piyasaya sunulacak

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Güncelleme, 12 Kasım 2018 (11:45 EST):  Var bilgilerin iki yeni biti Samsung’un yaklaşan katlanabilir akıllı ilişkin bugün sızdırılmış. Aşağıda ayrıntıları verilen bilgilerin yanı sıra, Samsung’un katlanabilir telefonunu Galaxy F serisinin altından başlatması mümkün. Bu, “F” görüntüsünü “fold” için görüntülediğinizde anlam ifade ediyor.

Bu bilgi biraz ilginç olsa da, bir sonraki söylenti için oturmak isteyebilirsiniz. Görünüşe göre, Samsung, ilk Galaxy F modelini 2 milyon kazandı (~ 1.770 $). Bu doğruysa, Samsung’un şimdiye kadar yaptığı en pahalı akıllı telefonlar olmasa bile Galaxy F en iyisi olurdu.

Cihazın fiyatının çok yüksek olması beklendiği için, Samsung’un Galaxy F telefonunun üretimini en azından ilk başta sadece 1 milyon üniteye sınırladığı bildiriliyor. Bu akıllı bir hareket gibi görünüyor.

Orijinal Makale, 12 Kasım 2018 (04:18 EST):  Samsung’un önümüzdeki yıl Mart ayında katlanabilir telefonunu piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor . ETNews’e göre şirket, telefonu iki ay sonra ülkedeki telefonu serbest bırakmak amacıyla Ocak ayında Kore’deki LTE ağlarında test etmeye başlayacak.

Makalenin sadece Kore’den söz etmesine rağmen, Samsung’un telefonu aynı zamanda başka ülkelerde de yayınlaması şaşırtıcı olmazdı. Samsung genellikle birçok pazarda aynı anda amiral gemisi cihazları piyasaya sürüyor.

Raporda ayrıca telefonun 5G’yi desteklemeyeceği belirtiliyor, çünkü telefonu piyasaya sürdüğünde yalnızca birkaç ülkenin 5G’ye hazır olması bekleniyor. Ancak, Samsung uçlu bir 5G varyant serbest ait  Galaxy S10 hareket öneririm katlama telefonu, aynı zamanda etrafında 5G pazar durumu hakkında tamamen değil.

Katlanan telefonun pahalı bir canavara (muhtemelen 1,500 $ ‘lık bir maliyete) sahip olduğu söylendi ve 5G teknolojisinin 4G LTE’den daha fazla uygulamaya koyacağı gibi, belki de bu lüks bir Samsung zaten pahalı bir ürüne eklemek istemiyor.

ETNews , Samsung’un, bazı pazarlarda yılın ikinci yarısında katlanabilir telefonun 5G sürümünü sunmayı düşündüğünü söylüyor.

Rapordaki bilgiler  , şirketin yakın zamanda 2019’un ilk yarısında katlanabilir telefonu piyasaya sürdüğünü doğrulayan Samsung Mobile Chief DJ  Koh’in yorumları ile uyumlu. Ayrıca Samsung’un 1 milyonun üzerinde cihaz üretmeye başlayacağını belirtti. Piyasa talep ederse daha fazla.

Bu,  Samsung Galaxy Note 630.000 üniteden çok daha fazlası.  Samsung’un 2015 yılında telefonu piyasaya sürdüğü sırada sattığı düşünülüyor. Bu Samsung’un kavisli bir kenar ekranına sahip ilk telefonu oldu.

Samsung , geçtiğimiz hafta Samsung Developer Konferansı’nda katlanabilir telefonunun ilk detaylarını açıkladı . Şirket, telefonun iki ekrana sahip olacağını söyledi: 4,5 inç 840 x 2152 dış ekran ve katlanabilir 7.3 inç 1536 x 2152 iç ekran. Ayrıca, kullanıcıların ana ekranda üç adede kadar uygulamayı kullanabilmelerine ve harici ekran ile iç ekrandaki uygulamaları kullanmaları arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilmelerine olanak tanıyan bir kullanıcı arayüzüne sahip olacaktır.

 

etiketlerETİKETLER