arama

Kingston’dan Şifre Korumalı USB Bellekler

Şifre Korumalı USB Bellekler
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

USB eskisi kadar aktif kullanılan bir teknoloji olmasa da, halen yoğun şekilde tercih ediliyor. Peki ama USB belleklerin ilerlemesi ne yöne doğru olacak dersiniz? Tabii ki de güvenlik konusunda olacak. Zira saklama ve barındırma konusunda bir sıkıntımız yok. Asıl sıkıntı, barındırmaktan ziyade onu güvende tutmak ve virüslere karşı korumak.

Son yapılan açıklamalar göre, Kingston, şifre korumalı USB DataTraveler 2000 flash bellek serisine 4GB ve 8GB kapasite seçeneklerini dahil etti. Yeni nesil bir flash olarak ön plana çıkarılan bu ürünler, dışarıdan manuel olarak şifreleniyor. BT güvenliği profesyonelleri, küçük ve orta ölçekli şirketler ile kurumsal kullanıcılara özel tasarlanan USB’ler üzerindeki alfanümerik klavye ile, PIN kodu olarak belirleyeceğiniz bir rakam veya harf kombinasyonuyla sürücü kolaylıkla kilitlenebiliyor. Bu sayede hem daha güvenli, hem de daha verimli bir kullanım çıkıyor karşımıza.

Profesyonel bir kullanımın olmazsa olmaz seçeneklerini ön plana çıkaran firma, yeniliklerin de alt yapısını oluşturmuş durumda. PIN’in on defadan fazla yanlış girilmesi durumunda sürücüdeki tüm veriler siliniyor ve yeni bir şifre seçilmesi gerekiyor. Bu biraz riskli gibi görünse de, aslında önemli bir detay çünkü sağlıklı bir şekilde barındırılması gerekiyor. Bilinçli olarak yanlış şifreler denenebilir ve içeridekiler silinebilir. Sürücünün bir cihazdan güvenli bir şekilde kaldırılmadan çekilip alınması durumunda hızlı bir şekilde aktif hale gelen oto-kilit özelliği ise ek güvenlik sağlayacağı için önemli bir seçenek sunacak.  Ayrıca yeni çıkan USB 3,1 sürücü hızı seçenekleriyle de çok daha hızlı aktarmalar söz konusu olacak iken, güvenlik konusunda da detaylı hizmetler ön plana çıkacak gibi.

Bu USB belleklerin boyutu şu an için 8 GB olarak sunuluyor. Küçük gelebilir başta. Ama şirketler için kullanılacağından dolayı, genellikle içerisinde önemli ve değerli evraklar barındırılabilir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor