arama

Skype Teams Uygulaması Yakında Betaya Açılacak

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Eylül ayının başlarında Microsoft’un Slack isimli mesajlaşma ve proje yönetim sistemine rakip olacak bir uygulama geliştirdiğine yönelik haberler çeşitli web sitelerine yansımıştı. Slack’ı 8 milyar dolar karşılığında satın alacağına dair iddiaların da konuşulduğu Microsoft, gelinen noktada Skype Teams adıyla muadil bir uygulama hazırlamışa benziyor.

Şuan ise Skype Teams’in kapalı beta sürecinde olduğu tahmin ediliyor. Microsoft’un Kasım ayında açık betaya geçmesi ve dünyanın dört bir yanından kullanıcılarla test edilmesi beklentiler arasında. 2017’nin Ocak ayında ise resmen yayınlanabilir. Tabii ki bahsi geçen bu tarihler oynayabilir, ancak paylaşılan sızıntılara göre uygulamanın kapalı beta sürecinden çıkışına sayılı günler kaldı.

Skype Teams’in ilk etapta Office 365 abonesi olan şirketler için kullanıma açılması bekleniyor. Halihazırda Slack kullanan ve bunun için ücret ödeyen firmalar, Office 365 abonesi oldukları takdirde Teams’i de uygun maliyetlerle kullanabilecekler. Böylece giderlerini azaltma fırsatını da yakalamış olacaklar.

Windows ve Mac OS için masaüstü istemcilerinin yanı sıra iOS, Android ve Windows 10 mobil için de hazırlanacak olan Skype Teams’in Slack’ın aksine Linux işletim sistemine özel uygulama çıkarması ilk etapta söz konusu değil.

Slack’e rakip olacak

Birçok şirket ve ajans tarafından kullanılan Slack, proje yönetim sistemleri arasında sahip olduğu gelişmiş mesajlaşma ve geniş uygulama desteğiyle dikkat çekiyordu. Slack’ı satın almaktan vazgeçen Microsoft, Slack ile bir çok benzer özelliği olduğu söylenen Skype Teams ile Slack’ın tahtını sarsmaya çalışacak.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor