arama

Skype’a Ne Oldu?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • cengizhan kaya
 • 1 Star
  Loading...

Skype, Microsoft’un anlık mesaj göndermek, ücretsiz sesli ve görüntülü çağrı yapmak ve dosya aktarımı yapmak gibi birçok amaç için kullanılan ücretsiz bilgisayar programı ve telefon uygulamasıdır.
Her gün milyonlarca insan tarafından mesaj göndermek ve görüntülü arama yapmak için kullanılan Skype, ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede dün gece saat 23:00 sıralarında kullanılmadı. Skype kullanıcıları; sunucularına ulaşılamayan Skype programına bağlanmaya, mesaj göndermeye, sesli veya görüntü arama yapmaya ve dosya göndermeye çalıştığında “Görüşmeler güncelleniyor.” uyarısı alıyorlar.
Bunun üzerine mağdur olan milyonlarca Skype kullanıcısı; Skype’ın destek ekibini mail yağmuruna tuttu. Skype’ın çöktüğünü ve artık kullanılamayacağından korkan kullanıcılar, sabırsızlık içine Skype destek ekibinden gelecek cevabı bekledi. Skype destek ekibi; aldığı milyonlarca geri bildirim sonucunda, ciddi bir problem olmadığını, sunucularında gerçekleşen küçük çaplı bir hata nedeniyle erişim problemi yaşandığını bildirirken sorunun en kısa sürede çözüleceğini söyledi ve verdikleri rahatsızlıktan dolayı bütün Skype kullanıcılarından özür diledi.
2010 yılı istatistiklerine göre; tüm dünyada 25 milyon kullanıcısı olan Skype, kullanıcılarını korkuttu. Tüm bu olaylar sonucunda, gözler Microsoft’tan gelecek açıklamayı aradı. Ancak Microsoft’tan Skype’ta yaşanan erişim problemi hakkında, en ufak bir bilgi gelmedi. Skype’ın üretici Microsoft’tan bir açıklama gelmediği için, Skype’ta yaşanan erişim probleminin gerçekten basit bir sunucu problemi mi olduğu, büyük bir tartışma ve merak konusu oldu.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor