arama

Snapchat Kameralı Güneş Gözlüğünü Tanıttı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca genç tarafından beğeniyle kullanılan anlık mesajlaşma ve paylaşım uygulaması Snapchat’in kameralı bir güneş gözlüğü tanıtacağına dair haberler çeşitli sitelerde yer alıyordu. Gelinen noktada bu söylentiler doğrulandı ve Snapchat nihayet dahili kameraya sahip olan güneş gözlüğünü tanıttı. Firma tarafından Spectacles ismi verilen bu cihaz, yıl sonuna doğru satışa çıkarılacak ve yaklaşık 130 $’lık bir fiyat etiketine sahip olacak.

bn-pv313_1016sp_16rh_20160914152014

Snapchat’in bağlı olduğu Snap Inc. şirketi tarafından satışa sunulması planlanan bu güneş gözlüğü, 10 saniyeye kadar video kaydı gerçekleştirebilecek. Dün Wall Street Journal’de yayınlanan bir yazıda Snapchat’in 26 yaşındaki fikir babası Evan Spiegel, Spectacles’i oluşturma sürecini şöyle anlattı:

California’daki eyalet parkını gezerken ağaçların arasından geçiyor, gökyüzüne bakıyor ve kalasların üzerinden atlıyorduk. Ancak geriye dönüp baktığım zaman kendi hatıramı, kendi gözlerimden takipçilerime aktaramadığımı fark ettim. Ve bunun üzerine Spectacles’i geliştirmeye karar verdik.

Business Insider isimli web sitesi de Spectacles ürününe dair bir tanıtım videosunu Youtube’da bulmayı başardı. Ancak bu video kısa süre önce yayından kaldırıldı.

Google Glass’ı hatırlattı

Yalnızca 10 saniyeye kadar video kaydı gerçekleştirebilen Spectacles isimli bu cihaz, akıllara Google’ın kameralı gözlüğü Google Glass’ı getirdi. Akıllı gözlük için kolları sıvayan Google, dünyanın dört bir yanındaki uygulama geliştiricilerine 1,500 $ karşılığında bu gözlükleri satmıştı. Ancak cihaz hiçbir zaman son tüketiciye ulaşacak kadar kullanıcı dostu olmayı başaramadı. Gelinen noktada da insanların gizlilik haklarını ihlal ettiği için Google Glass yasal olarak sıkıntılı bir süreç geçiriyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor