arama

Snapchat, Kameralı Gözlüğü Spectacles’ı Satışa Çıkardı

Spectacles'ı Satışa Çıkardı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • teknobi
 • 1 Star
  Loading...

Gün geçtikçe kullanıcılar tarafından daha çok ilgi gören ve daha çok ilgi gördükçe sosyal medya devlerinden biri olan Facebook’un patronu Mark Zuckerberg’in kabuslarına giren Snapchat, uzun zamandır beklenen kameralı gözlüğü Spectacles’ı satışa çıkardı. Fakat oldukça farklı bir yöntemle…

Snapchat’ın geçtiğimiz günlerde haberini verdiği kameralı gözlüğü olan Spectacles, şimdi özel olarak tasarlanmış bir şekilde ABD’de herhangi bir yerde ortaya çıkan ve sadece 24 saat kalan otomatlarda satılmaya başladı.

Spectacles almak isteyenler ise otomatın nerede olduğunu öğrenmek için özel bir internet sitesini takip ediyorlar. Ayrıca bu otomatların bulundukları yer sürekli olarak değişecek. Bu gözlüğü almak isteyen kullanıcılar ise gözlüklerin bulunduğu otomatların peşinden koşmak zorunda kalacak.

Otomattan Snapchat gözlüğü almak isteyen kullanıcılar 129 dolar gözden çıkarmak zorunda. Fakat bu gözlüğü sadece Snacphat kullanıcılarının aldığını düşünmek oldukça yanlış olur. Otomatta gözlük için sıra bekleyen birçok kullanıcı bunu bir yatırım olarak görüyor. Zira bu gözlüğü alma fırsatı olmayan dünyanın farklı yerlerindeki kullanıcılar gözlük için internette yaklaşık 4000 dolara varan tekliflerde bulunuyor.

Teknoloji dünyası ise şu soruyu merak ediyor. Spectacles, Google’ın akıllı gözlüğü olan Google Glass’ın görmüş olduğu tepki ile mi karşılaşacak yoksa kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni mi toplayacak ?

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor