arama

SnapChat Üzerinde Kara Bulutlar!

SnapChat Üzerinde Kara Bulutlar
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Facebook ile ilgili anlaşmazlığından sonra sosyal medyalara gelen story özelliklerinden sonra, Snapchat firması biraz düşüş yaşamıştı gelir konusunda. Haliyle bu adımlara karşı farklı bir atak geliştirdi ve snapchat gözlükleri üretmeye ve bunları tasarlamaya başladı. 2017 yılının ilk çeyreğinde gayet güzel giden gözlük tasarımları ve satışları, ikinci çeyreğinde düşüş ile devam ediyor diyebiliriz. Firma, bu konuda gözlüklerin satışını artırmaya yönelik hizmetler ve çalışmalar sunacak gibi duruyor diyebiliriz. Peki ama neler yapılacak, nasıl bir seçenek yaratılacak dersiniz? Gelin düşünelim.

Firmanın son dönemdeki kazanç tablosuna bakacak olursak, gözlüklerden de güzel bir kazanç elde etmesine karşın, bu durumu daha farklı şekillerde ön plana çıkarmak adına çeşitli deneysel sonuçlar yaratmak istiyor diyebiliriz. Snapchat firmasının finans şefi, söz konusu çalışmalara dair rakamları açıklamak için çeşitli bir yenilik yaratmak istedi ve bunu da bir toplantı ile anlattı. Yapılan toplantının en çok ilgi çeken konusu, snapchat firmasının düşen gelirine yönelik, gözlük satışları seçeneklerini ön plana çıkarması olacak diyebiliriz. İkinci çeyrekte yakalanan kazanç, 5.4 milyon dolarlık olduğu için, ilk çeyrekte kazanılan 8.3 milyon dolarlık kazanca göre oldukça düşmüş durumda. Ki bu da yaklaşık olarak %35 oranında yaşanan bir düşüş demek oluyor. Haliyle söz konusu kazancın da hemen hemen hepsinin Spectacles ürünü ile olduğunu düşünür isek, şirketin yalnızca tek bir kolunda yaşanan bu denli düşüşe dair yeni önlemler alınabilir.

Snapchat firmasının bu satış düşüklüğündeki durumun sebebini, mevcut yatırımın azlığı ile açıklayabiliriz. Çünkü bu yatırım azlığından sonra, Snapchat, çalışmalarına ve reklamına biraz daha para harcamak taraftarı olmaya başlayacak gibi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor