arama

Şok! Galaxy Note 8’in Pili Sızdırılmış!

Galaxy Note 8 Pili Sızdırılmış
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bilindiği üzere, Note serileri son yıllarda pek de iyi bir sicile sahip değil. Samsung Galaxy Note 7’nin geçen sene yaşadığı sorunlar, ünitede kullanılan pil nedeniyle olmuştu. Tüm zamanların en çok satan Samsung telefonlarından biri olma yolunda ilerleyen phablet, birkaç tehlikeli patlamadan sonra geri çekilmişti. Bu konuda tabii bütün telefon sahiplerine geri ödemeler yapıldı, iadeler ve değişimler sunuldu ve bu kapsam dahilinde Samsung bu duruma çözüm yaratmaya çalıştı. Peki ama ne oldu? Yeni cihazlar ve eski cihazın güncel hali tekrar gelecek. Lakin bu sefer de Galaxy Note 8 için pil sızıntısı durumu söz konusu diyebiliriz.

Samsung ile ilgili olarak yaşanan patlama olayından sonra, bilindiği gibi cihazlar iki kez geri çağrıldı ve en sonunda tamamen ortadan kaldırıldı. Galaxy Note 7’den vazgeçemeyenler için Samsung, Galaxy Note FE (Fan Edition) modelini piyasaya sürdü ve telefon, Güney Kore’de mevcut. Şirket, yeni ve geri dönüştürülmüş parçaların bir kombinasyonunu kullanmanın yanı sıra Galaxy Note FE’deki pil kapasitesini orijinal cihazda kullanılan 3500mAh’den 3200mAh’a düşürdü.

Samsung Galaxy Note 8’in 23 Ağustos’ta düzenlenecek Unpacked etkinliğinde açıklanması bekleniyor. Phablet telefonun piline ait bir görüntü ortaya çıktı ve pilin 3300mAh güç içerdiği etiketinde açıkça görülebiliyor. Peki ama neden bu tarz bir sızıntı söz konusu oldu dersiniz? Çünkü insanlar pil konusunda artık biraz daha hassaslaştı ve bu kapsamlar dahilinde nasıl bir ilerleme yaratılacağını düşünüyorlar. Bu sayede hem daha verimli, hem de daha rahat bir çözüm ön plana çıkarılacak ve bu da haliyle gayet estetik ve yenilikçi bir seçim yaratacak diyebiliriz. Merakla söz konusu tanıtımları bekliyoruz ve bu kapsamlarda sunulacak çalışmaları incelemeye devam ediyoruz.

 

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ