arama

Sonos, hoparlörlerine Roku ses kontrolü ekleyebilir

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Sonos’ta potansiyel onun akıllı hoparlörler içine Roku ses kontrolünü inşa etmek tartışmalara olduğunu göre CNET . Rapor, bunların hala “ön görüşmeler” olduğunu söylüyor, bu yüzden emin bir şey değiller, ama Roku’nun sesli asistanının henüz çıkmadığı göz önüne alındığında, bu yeterli mantıklı.

İşbirliği gelişirse, Roku’nun Sesli Uzaktan Kumandası ile yaptığınız gibi, Roku bağlantılı TV’lerinde ne oynandığını kontrol etmek için kullanıcıların Sonos hoparlörlerine yerleştirilmiş mikrofonları kullanmalarına izin verir. Roku’nun “Eğlence Asistanı” başladığında entegrasyon daha da güçlü olabilirdi, ancak henüz başaramayacağı her şeyi görmedik.

“YENİLİKÇİ SES DENEYİMLERİ ÜRETEN BİRÇOK ŞİRKETLE GÖRÜŞMELERE AÇIĞIZ.”

İki ürünü entegre etmek, Sonos hoparlörlerini Roku bağlantılı bir TV ile kurup senkronize etmeyi de kolaylaştırabilir. Entegrasyonun nasıl çalışacağıyla ilgili tüm ayrıntılar henüz tam olarak bilinmese de , CNET , Sonos’un Roku Connect, Roku Entertainment Assistantveya her ikisinin birlikte çalışabilmesi ve birbirlerini kontrol edebilmesi için entegre edeceğini söylüyor .

Roku, Roku Connect ve Roku Entertainment Assistant’ı Ocak ayında yeniden duyurdu, ancak o zamandan beri pek fazla hareket görülmedi. Roku bağlantılı televizyonlarla eşleştirilebilen ve kontrol edilebilen ilk Roku Connect hoparlörü , önümüzdeki aya kadar piyasaya sürülmemelidir. Ve bunlar Roku’dan geliyor.

Bu, bu ortaklığın ortaya çıkmasından biraz önce olabileceğini gösteriyor. Sonos’un, Sonos One konuşmacıları için Google Asistan desteğini umut verici bir yıl geçirdiğini ve eserlerde kaldığını belirtmemek. ( Bu yıl için hala söz veriliyor.) Roku da bir Google Asistan entegrasyonu başlatıyor . Bu nedenle, bu iki şey geldiğinde, Sonos sahipleri TV’lerini kontrol etmek için çok benzer bir seçenek elde edecekler.

Sonos bir yorumda Roku ile görüşmelere teyit olmaz CNET , ama bir sözcüsü, “Biz yenilikçi ses deneyimleri işçiliği şirketlerin herhangi bir sayı ile görüşmeler sahip açığız.”

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor