arama

Sony Xperia XA Ultra Piyasalarda

sony xperia xa ultra,xperia xa ultra,sony akıllı telefon,sony x serisi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • maksoy maksoy
  • 1 Star
    Loading...

Sony firmasının Xperia Z serisi ile yakaladığı başarılı satış rakamlarından sonra yeni çıkarttığı telefon Sony Xperia XA Ultra merak edilenler listesinde ilk sırada kendisine yer bulmaya başladı. Özelikle son zamanlarda ülkemizde Sony kullanıcılarının giderek artmasından sizlere en yeni telefonlarından olan Sony Xperia XA Ultra hakkında merak ettiğiniz bütün teknik özellikler hakkında bilgiler verelim.

Telefonun fiyatının 1500 TL civarında olduğunu ve araştırma yapılınca biraz daha uygun fiyatlara satan sitelerin bulunduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. Özelikle bu konuda son zamanların en uygun Sony telefonlarından olduğunu açıklamak istiyoruz.

Telefonun en eksi yönü olarak diğer telefonlara göre biraz ağır olduğunu belirterek başlamak istiyoruz. 202 g ağırlında bulunan bu telefon boyutuna göre biraz ağır olarak tasarlanmıştır. Telefonda kullanılan hafızansın ise 200 GB’a kadar artan bir kapasitede olduğunu belirtelim. Telefonda bekleme süresi ise 558 saat olarak karşımıza çıkmaktadır ve son derece başarılı bir bekleme süresi bulunmaktadır. Cihazı 10 dakika hızlı şarj cihazı UCH12 ile birlikte kullanarak 5,5 saatlik kullanabilme süresine sahip olabilirsiniz.

Xperia XA İle Az Işıkta Bile Mükemmel Öz Çekimler

Ekran olarak kullanılan 6.0 inç kavisli full HD ekran bu telefonda oldukça başarılı durmaktadır. 1080×1920 çözünürlüğe sahip olan bu telefonun 16 Milyon renk çözünürlüğe sahip olduğunu da sizlere açıklamak istiyoruz. Telefonda kullanılan ön kamera çözünürlüğünün 16 MP olması Sony’nin kamera konusunda nasıl fark yarattığını bir kez daha gün yüzüne çıkartmıştır. Özellikle arka kamerada ise 21.5 MP bulunan Sony Xperia XA Ultra telefonu son zamanlarda Sony telefonlarında bulunan en iyi kamerayı kullanmaktadır. 4.5 G özelliği bulunan bu telefonun batarya konusunda biraz zayıf kaldığını sizlere açıklamak istiyoruz. 2700 mAh batarya biraz zayıf olarak durmaktadır.  Telefonda 2.0 GHz Qualcomm Snapdragon 820 işlemcinin 64 bit 8 çekirdek olduğunu sizlere açıklayalım. Ayrıca kamerasında kullanılan 5x optik zoom özelliği ile piyasalarda bulunan aynı kalitede telefonların biraz önüne geçmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.