arama

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XZ

Xperia XZ
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • teknobi
 • 1 Star
  Loading...

Sony, Apple ve Samsung ile olan rekabetinde eski performansına piyasaya yeni çıkarmış olduğu amiral gemisi Sony Xperia XZ ile kavuşmak istiyor. Xperia ailesinin gücünü kaybetmediğini göstermek için XZ modeli ile pazara giren Sony, hedefine ulaşmak için tüm dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyor.

Yuvarlatılmış kenar tasarımına sahip olan Xperia XZ’nin arka yüzeyi alüminyum ve kasası ise plastik metal karışımından oluşuyor. Kasaya yakından bakıldığında ise her ne kadar metal ve plastik karışımı olsa da oldukça kaliteli bir malzemeye sahip olduğu anlaşılıyor. Böylece darbelere veya düşme durumlarına karşı başarılı bir şekilde görev yapabiliyor. Ayrıca toz ve suya karşı oldukça dayanıklı. Fakat cihaz her ne kadar IP68 sertifikasına sahip olsa da telefon ile birlikte suya girilmemesi öneriliyor.

Xperia XZ, Full HD (1920*1080) çözünürlüğüne sahip 5.2 inç büyüklüğünde ekrana sahip. Geçen yıl tanıtımı yapılan Sony Xperia Z5 Premium, 4K ekran çözünürlüğü ile dikkatleri üzerine çıkmıştı. Şimdi XZ’de yer alan ekran ise bazı kullanıcıları şaşırtacak gibi duruyor. Bu yıl Sony her ne kadar geri atmış olsa da 1920*1080 piksel oldukça yeterli.

Xperia XZ’de yer alan 323 ppi piksel yoğunluk değeri oldukça net görüntüler ortaya çıkartabiliyor. Aynı durum ekran parlaklığının değerinde de mevcut. Yani güneşli bir ortamda cihazın kamerası sizi yarı yolda bırakmayacak. Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia XZ’de daha kaliteli bir ekran olabilirdi fakat bu ekran, Galaxy S7 Edge’den oldukça düşük kaldığı bir gerçek.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor