arama

Sosyal Medyada Yapmamanız Gerekenler

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Sosyal medyada Yapmamanız Gerekenler  ; Artık kış ayları gelmeye başladı insanlar yazın sıcağından kurtulup evlerine döndüler ancak burada yapılmaması gereken bir takım işlerde ortaya çıktı. Çünkü bu önemsiz ve zararsız gibi görünen durum artık yeni nesil hırsızlarında gözünden kaçmıyor. Kışın yapılabilecek aslında çok fazla bir şey yoktur ve genelde AVM’ ler gezilir bu durumda insanlarda akşam işten döndüklerinde ya da haftasonlarında aileleri ile birlikte AVM’lerin yolunu tutarlar. Herşey buraya kadar güzel ancak buradaki yanlış konum bilgisini de paylaşıyor olmalarıdır. Çünkü sosyal medya da paylaşılan konum bilgileri en yakın arkadaşlarınız tarafından görüldüğü gibi bir de buna hiç tanımadığınız kişiler tarafından da görünüyor olması ekleniyor. Ve şimdi yeni nesil hırsızlara bakarsanız onlarında sosyal medya yı aktif bir şekilde kullandıklarını ve insanları takip ettiklerini görüyoruz.

sosyal-medyada-yapmamaniz-gerekenler

Dolayısıyla sizin sosyal medya da konum bilgisi atarak paylaşım yapmanız aynı zamanda onlara da biz evde yokuz mesajı olarak direk bir şekilde yansıtılıyor. Bu şekilde yaz aylarından yeni çıktığımız günlerde insanların tatil fotoğraflarını takip ederek evleri soyulan bir çok kişiyi görmeniz mümkün.

Sosyal Medya Da Yeni Nesil Hırsızlar Kol Geziyor

Sosyal medya nın bu büyülü dünyası insanları o kadar fethetmiş durumdaki neredeyse her yaptığımızı burada paylaşıyor ve insanlara duyurmaya çalışıyoruz. Evet, paylaşım mantıklı ve eğlenceli olduğunda güzel lakin kimsenin sizin nerede olduğunuzu bilmesinin de gerekmediği görüşündeyiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.