arama

Spotify 50 Milyon Kullanıcıya Doğru Koşuyor

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde en çok tercih edilen ücretli müzik dinleme platformu olan Spotify, geçtiğimiz 5 ay içinde yaklaşık 9 milyon aboneyi bünyesine katmayı başardı. Bu, haftada 450 binden fazla ücretli kullanıcının servise kayıt olması anlamına geliyor. Devasa bir rakam doğrusu!

Bu agresif büyüme rakamları, Spotify’nin tarihinde bir ilk. Eğer böyle devam ederse şirketin önümüzdeki 6 ay içinde 50 milyon kullanıcıya ulaşması hayal değil. Zaten şirketin müzisyen servislerinden sorumlusu Troy Carter, hedeflerinin bu olduğunu açıkça belirtti. Billboard dergisine verdiği röportajda Spotify’nin dünya çapında 39 milyon aboneye sahip olduğunu belirten Carter, söz konusu rakamın Apple Music’in abone sayısının 2 katına denk geldiğinin altını çizdi. Bilindiği gibi Apple Music 16 ila 17 milyon arasında bir kullanıcıya hizmet sunuyor.

Geçtiğimiz Mart ayında Spotify CEO’su Daniel Ek, resmî bir açıklama yaparak 30 milyon abone barajını aştıklarını kamuoyuyla paylaşmıştı. Apple ise Haziran ayında 15 milyon kullanıcıya ulaşıldığını belirtmişti.

Universal isimli yapımcı şirketin patronu Lucian Grainge, şirketi tarafından piyasaya sunulan müziklerin Apple Music servisinde bulunmasını engellemesinin sebebi olarak Spotify’nin dünya çapında daha fazla aboneye ulaşmasını göstermişti. Gerçekten de Spotify hem Deezer, hem de Apple Music gibi dişli rakiplerinin çok daha önünde. PC, Web, iOS, Android ve Windows Phone başta olmak üzere hemen her platformda kullanılabilen Spotify servisi; aylık 10 lira gibi makul fiyatlarla elde edilebiliyor.

etiketlerETİKETLER

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor