arama

Spotify’e Zaman Kapsülü Özelliği Eklendi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Seyfullah Karan
 • 1 Star
  Loading...

Geçtiğimiz Cuma günü Spotify, kullanıcıları heyecanlandıran bir yeniliğe imza attı ve “Zaman Kapsulü” adını verdiği özel kişiselleştirilmiş çalma listesini hayata geçirdi. Tamamen size özel hazırlanan bu çalma listesi sayesinde sizi gençlik ve hatta çocukluk yıllarınıza götürecek şarkıların bir kuplesini dinleme imkânına kavuşabileceksiniz. Dünyanın en popüler müzik dinleme servisi olarak ülkemizde de hatırı sayılır miktarda kullanıcıya sahip olan Spotify, bu özellikle birlikte nostalji severlerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

2015 yılında temelleri atılmıştı

Aslında “kişiselleştirilmiş çalma listeleri” özelliğine Spotify kullanıcıları pek de yabancı değil. Her hafta kullanıcılara özel olarak derlenen bu listeler, kişilerin müzik dinleme alışkanlıklarını analiz eden bir yapay zeka tarafından hazırlanıyor. “Haftalık Keşif” listeleri de bunun bir diğer kolu. Bugüne kadar 40 milyondan fazla kullanıcı, kişiselleştirilmiş çalma listeleri üzerinden 5 milyardan fazla şarkı dinlemiş durumda.

Yeni özellik şimdiden 60 ülkede devreye girdi

Dünya çapında toplam 60 ülkede devreye alınan bu özellik, şuan için en çok dinlenen 30 nostaljik şarkının listelenmesini sağlıyor. Ülkelere ve yörelere göre bu şarkılar da değişiklik gösterebiliyor. 40-50 yaş aralığındaki Spotify kullanıcılarını çok sevindirmesi beklenen bu yeniliğin diğer Spotify-severlerce nasıl karşılanacağı şimdiden merak konusu oldu.

Eğer halihazırda kullandığınız Spotify uygulamasında zaman kapsulü özelliği gözükmüyorsa App Store veya Google Play Store üzerinden güncelleme yapmanız tavsiye edilir. Ayrıca dilerseniz web tarayıcınız üzerinden timecapsule.spotify.com adresini de ziyaret edebilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor