arama

Super Mario Run APK’yı Sakın İndirmeyin!

Super Mario Run
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Nintendo’nun şimdilik iPhone’lara özel çıkardığı Super Mario Run oyunu, 2017’den önce Android işletim sistemine sahip telefonlarda oynanamayacak. Hal böyle olunca sabırsızlanan ve bir önce Super Mario Run oyununu oynamak isteyen Android kullanıcıları, Google’da super mario run apk” şeklinde aramalar yaparak oyunun bağımsız geliştiriciler tarafından uyarlanan sürümünü indirmek isteyebiliyorlar.

Ancak internette bulunan Super Mario Run APK dosyalarının çoğu ya virüslü, ya da gerçek değil. Bu yüzden siz siz olun, sakın ola bu dosyaları cep telefonunuza kurmayın. Aksi takdirde sürekli sizi rahatsız eden açılır reklam pencereleri ve hacker saldırılarına maruz kalabilirsiniz.

KO Player isimli web sitesi de bu virüslü Super Mario Run APK’sının yayıldığı mecralardan birisi. Sitede yer alan açıklamada Samsung Galaxy, LG V20 veya Google Pixel üzerinden Super Mario Run oynayabileceğiniz bilgisi paylaşılıyor. Fakat gerçek bundan çok daha farklı. Bu dosyaların tamamında virüs var.

İşin ilginç yanı şu ki, Nintendo oyunu çevrimiçi oynamıyor olsanız dahi sürekli olarak internete bağlı kalmanızı şart koşuyor. Bu sayede kötü niyetli saldırganların APK dosyalarına kişisel bilgilerinizi çalmak ve telefonunuzu ele geçirmek için virüslü kodlar eklemelerinin önüne geçiliyor. Bu yüzden Nintendo tarafından Google Play Store’da yayınlanan sürümün dışında hiçbir zaman APK olarak oyunu indirmeye çalışmamanız tavsiye edilir.

Bunun için de önümüzdeki sene içinde Nintendo’nun oyunu Android’e uyarlamasını beklemekten başka çare yok.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor