arama

Teknolojik Ürünler İçin Paranızı Ziyan Etmeyin

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bilgisayar ve internet dünyası giderek büyüyen bir okyanus olduğundan çok büyük paralardan bahsedilen bir piyasadır. Bu pazarın bu kadar büyük olması kullanıcıları kandırarak onlardan aslında bedava yararlanabilecekleri hizmetler için para isteyen, daha ucuza alabilecekleri parçalar için inanılmaz rakamlar telaffuz eden ve bilmeyen kullanıcılardan alan çok sayıda şirket bulunmaktadır. İşten anlayanlar bu tuzaklara düşmemekte ve küçük bir araştırma sayesinde bedava olan uygulamalara ulaşmakta ya da istedikleri donanımsal ürünü daha ucuza temin etmektedirler. Bizde sizlere paranızı boş yere harcamanıza engel olmak için dikkat etmeniz gereken ürünleri listeledik. Bu listeyi oluştururken teknolojiden gerçekten anlayanların asla vermeyecekleri paralar dikkate alındığını ekleyelim..

Teknolojiyi yakından takip eden bir müşteri kesinlikle kablolar için 30 TL’den fazla bir ücret ödemeyecektir. Kablo alırken unutmamanız gereken, kablolar ne kadar gösterişli ya da havalı olursa olsun görüntü ya da ses kalitenizin artmasına yardımcı olmayacaktır. O nedenle kablo alırken fiyatı hesaplı olan kabloları almaya dikkat etmelisiniz.

Son günlerde televizyonda bilgisayar ve telefon temizliği konusunda iddialı olduğunu söyleyen çok sayıda yazılımın reklamı dönmektedir. Öncelikle bu konuda bu programların boş birer program olduğunu söylemediğimizi belirtelim. Ama bu konuda ücretsiz olarak hizmet veren ve ücret ödeyerek temin edeceğiniz programların aynısını sunan temizlik programları olduğunu unutmayın.

Yeni bir cihaz alırken çıktığı an almamanızı tavsiye ederiz. Özelikle laptop’ları ve diğer cihazlar konusunda en azından birkaç ay beklemelisiniz. Emin olun fiyatları ilk çıktığı andan daha aşağıya düşecektir. Bu da sizin teknolojik aletlere fazla para vermenizi engelleyecektir. Yeni aldığınız herhangi bir teknolojik cihaz biraz zaman geçtikten sonra diğerlerinden farkı olmayan bir ürüne dönüşecektir.  Bilgisayar oyunları içinde bu geçerlidir. Özellikte tanıtım reklamları ile cezp edici şekilde kullanıcılara sürülen bu oyunlar her zaman kullanıcıları memnun etmemektedir. Bu nedenle ön sipariş ile bu oyunları almanızı tavsiye etmiyoruz. Oyunun çıkmasını bekleyin ve oyunu oynayanların yorumlarını okuyarak o şekilde almanız sizin için daha iyi olacaktır.

GPS ücreti olarak sizden bir ücret talep ediliyorsa bunu kesinlikte kabul etmeyin. GPS sinyallerini kullanmak ücretsizdir ve telefonunuzda GPS kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor