arama

Bu Telefon 50 Saniyede Yok Sattı

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Bir telefon düşünmelisiniz ki satışa çıktığı anda yalnızca 50 saniye içerisinde komple tükensin! Bakın hangi markanın telefonu şu anda yok satmaya başladı?

Çin’in önde gelen teknoloji markalarından Xiaomi’nin ürettiği Mi Note 2 model telefonu satışa çıktı, 1 dakika bile geçmeden tükendi. Her ne kadar ürünün Çin dışına çıkıp çıkmayacağı henüz bilinmese de, internet üzerinden çeşitli alışveriş siteleri şimdiden Mi Note 2 ve Mi Mix’in ‘global’ sürümleri için ön sipariş almaya başladılar. Peki Çin’de 515 dolar fiyat etiketiyle satılan Mi Note 2 hangi teknik özelliklere sahip?

Mi Note 2’de 6 GB RAM, Snapdragon 821 işlemci, 128 GB hafıza alanı ve global LTE bulunuyor. Şirketin bir diğer telefon modeli Mi Mix ise 4 GB RAM – 128 GB hafıza ve 6 GB RAM – 256 GB hafıza seçenekleriyle satılacak. Şimdi isterseniz görünümüyle şaşkına çeviren sıra dışı telefon tasarımlarına göz atın, gözünüzü alamayacaksınız!

Nokia E-CU

Nokia’nın geliştirdiği bu konsept telefonun hiç tahmin edemeyeceğiniz bir özelliği var. Bakın cebinize girdiği anda neler yapıyor neler? Nokia, şarj olmak için sadece vücut ısınızı kullanan bir telefon konsepti geliştirmiş ve büyük ses getirmişti. Ancak bu telefon hiçbir zaman imal edilmedi. Bu konsept telefonun bakır dış yüzeyi ve içerisinde bulunan termo-jeneratör, ısıyı elektriğe çevirerek yanınızda sürekli olarak bir şarj cihazı taşıma ihtiyacınızı ortadan kaldırıyor. Nokia’nın ilerleyen dönemlerde bu tip bir telefonu satışa sunmasıyla şarj kabusu tamamen sona erebilir!

PhoneBloks

Bu telefonda, modüler parçalar LEGO parçaları gibi birleşiyorlar. Ve bu da telefonun bozulan bir parçasını değiştirmeyi veya telefonu yenilemeyi daha kolay bir hale getiriyor.

Digno Rafre

Kyocera ve Japon telekom firmasının geliştirdiği Digno Rafre isimli su ve sabuna dayanıklı! Eğer yıkanabilir cep telefonu teknolojisi normal hale gelirse, banyodayken Twitter gündeminizi takip etmek çok daha kolay hale gelebilir.

Nokia’dan geri dönüştürülmüş telefon

Nokia, yıllar önce alüminyum kavanozlar, plastik şişeler ve eski araba lastiklerinden üretilen bir konsept telefonu tanıtmıştı ve aynen böyle görünüyordu!

Taze kesilmiş çimden üretilen O2 Recycle telefon…

Çim parçaları, stadyumdan toplandıktan sonra iki saat içerisinde dondurularak kurutulup, ezilerek kasa şeklini kazandı ve doğa dostu reçine ile kaplanarak korundu. Sonuç olarak da yeşillik alanda rahatlıkla kaybolabilen ve plastik türevlerine göre çok daha küçük bir çevresel ize sahip olan bu telefon ortaya çıktı.

Scroll

Bu telefonun diğer bir dikkat çeken özelliği ise 6 watt hoparlörü. Gerçekten sıradışı bir telefon olan Scroll, muhteşem multi medya özelliği ile öne çıkıyor ve ekranı kenarlarından çekildikçe genişliyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor