arama

Teröristler silahı AI olarak kullanana kadar geçen zaman meselesi.

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Özerk silah saldırıları için  acil durum planın var mı? Dur, bırak ve yuvarla seni takip eden droneyu kandırmayacak. Eğil ve siper al? Fark eder mi?

Özerk silahlar söz konusu olduğunda, hiperbol ve bilim kurgu-saçmalıklarını pratik kaygılardan ayırmak zordur. Stephen Hawking’in uyarılarına rağmen, muhtemelen, distopik kabus askeri uzmanlarının  savaş alanının ne olacağını tahmin edemeyiz  .

Ve, lazerle donatılmış cinayet botlarıyla dolu depolar geliştiren son derece iyi finanse edilen süper kötülerden oluşan bir suç ortaklığı var gibi değil. Ortalama bireyin, katil robot problemini , gelecekte önemli olabilecek bir şey olarak çerçevelemesi , ancak şu anda bu kadar zorlama olmaması kolaydır .

Yine de, bazı bilinmeyen doomlar hakkında bizi uyaran bazı önemli teknoloji şekilleri vardır – genellikle belirsiz ve ürkütücü şekillerde. Bu uyarılar ortalama Joe veya Jane için bile önemli midir?

Muhtemelen değil. Pentagon’u ve Kremlin’i savaş için AI’dan faydalanmanın yollarını bulmak konusunda cehennem gibi bir şey olduğunu anlatan bu türden varoluşsal korkular var, ama çoğunlukla otonom füzeler ve Project JEDI hakkında endişelenecek zamanımız yok .

Katil robotlar korku merkezlerimizde daha tanınmış tehditler kadar tehditkar bir şekilde tezahür etmezler, bu yüzden kendimize şunu söyleriz, bazı savaş alanlarındaolmadığımız sürece , muhtemelen güvendeyiz.

İç mekan sıhhi tesisat ve acil müdahale hizmetlerine erişimi olan medeni yerlerde yaşıyoruz. Bu bize Alexa ve Google Asistan’a işaret etme ve “aldığın en iyisi bu mu?” Diyebilmemiz için güven veriyor. Sonra robotların yükseleceğini düşünüyoruz – korkması gereken şeytani insanların yaratıcılığını unutmak değil, Bir sinir ağının kodunun sağlamlığı.

Ekim 2018 itibariyle şok edici görünüyorKatil robotlarını tartışmaya açacak başlıkları henüz görmedik: “Otonom silahlar tarafından yürütülen terörist saldırının ardında hala insanları arayan yetkililer.” Ancak, ne yazık ki, neredeyse kesinlikle geliyor.

İnsan Hakları İzleme  bunu anlar. Killer Robotları Durdurmak İçin Kampanyası aracılığıyla   , örgüt kendini, otonom silahlar hakkında farkındalık yayma görevini – çoğunlukla hükümet, ordu ve polis kullanımında olduğu gibi – zorlaştırıyor.

Ve eğer bize sorarsanız, otonom silah sorunu, genel halkın henüz tam olarak anlaşamayacağı bir durumdur , bu yüzden Saat’in çalışmaları kesilir. Buz pateni yokuş yukarı çok mu?

Özellikle, Wareham’ın hesap verebilirlik konusundaki yorumunun ışığında, hükümetlerin askeri kullanım için geliştirdiği silahların genellikle terör örgütlerinin eline geçtiği fikridir .

Uzun zaman okuyucuların tarafından “Slaughterbots” videosu hatırlayabilir Dur Özerk Silahlar biz bildirilen Geçen yıl. İçinde, büyük bir teknoloji şirketi askeri kullanım için en son ve en büyük gadget’ı göstermek için konferans sahnesine çıkıyor. Korku ortaya çıkar.

“Çok gibi Ulus içinde nefret ve bölüm” “Kara Ayna,” Bu robotlar ortalama kişi kabul olmayabilir yollarla bizi öldürebilir bize nasıl gösterir. Bunlar kurgu olabilir, ama mühendislerin, otonom silahların hayatlarımızı nasıl etkilediğini görselleştirdiğini düşünmeyenlerimize yardım etmek için önemlidirler.

Ancak, yapay zekayı otomatikleştirmek için AI’nın kullanılabileceği yöntemlerin örneklerini bulmak için kurmacaya dönmeniz gerekmez. Bu ayın başlarında Suriye mühendisi Hamzah Salam, AK-47 ve bir bilgisayarla tam işleyen bir özerk silah platformu inşa etti. Buna “elektronik bir keskin nişancı” diyor.

“Call of Duty” ve “Borderlands” gibi video oyunlarında olduğu gibi, tam anlamıyla bir “nöbetçi silahı”. Ve şu anda var.

Bir ateşli silahı 3D olarak basabileceğiniz , pil ile çalışan bir tripodu bağlayabileceğiniz ve açık kaynaklı bir makine öğrenim yazılımı ile bir Raspberry Pi (bir abartı olabilir, belki de olmayabilir) kullanabileceğiniz bir dünyada yaşıyoruz. Birkaç yıl önce, askeri araştırmaların en sonlarında deneysel silahlar gibi görünecekti.

İşler halkın algısının üstesinden daha hızlı değişiyor.

ABD’nin Main Street’i işgal eden başka bir ülkenin katil makineleri hakkında endişeleniyor musun? Muhtemelen bugün değil .

Ama biz, AI tarafından desteklenen ilk katliamın bir yerlerde gerçekleşmesinden önceki son birkaç masum andayız. Ve en korkutucu kısım, acil tehdidin kapsamına karşı cahil kalırsak, yapabileceğimiz hiçbir şey olmamasıdır.

 

etiketlerETİKETLER
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor