arama

Tesla, Android ve iOS cihazlar için Powerbank Geliştirdi.

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Elektrikli otomobil ve kamyon üreticisi Tesla’dan ilginç bir gelişme. Otomobil ve kamyon üretimin çizgisinden çok farklı bir ürün geliştirdi. Şirket, Android telefonları ve iPhone’ları için bir powerbank üretti. Tesla, daha önceden bilindiği üzere Tesla Powerwall gibi tüketicilere yönelik piller üretiyordu. Oldukça farklı bir tasarıma ait ürün Tesla’nın resmi web sitesi üzerinden satın alınabilir durumda. Taşınabilir şarj cihazının fiyatı ise 45 dolar ile satışta.

Özellikler konusunda ise, Tesla powerbank USB, mikro USB ve Apple Lightning Şarj kablosuyla birlikte geliyor. Cihazda, Model S ve X elektrikli araçlarda bulunan 3350mAh kapasiteli tek bir 18650 hücresini kullanıyor.

Tesla’nın web sitesinde bulunan listeye göre “entegre USB, entegre Apple Lightning ve çıkarılabilir mikro USB, maksimum pil kapasitesi ve şarj durumu göstergesi sağlamak için yüksek verimli devre” özelliklerine de sahiptir.

Tesla’nın herhangi bir cihazı şarj etmek için USB uyumlu Supercharger da sunduğunu belirtmek gerekir. Şirket ayrıca, cihazın Tesla Tasarım Stüdyosu’ndaki Tesla’nın Supercharger anıtından sonra tasarlandığını ve esinlendiğini belirtti.  Bu yeni cihaz, Tesla hayranları için bir başka ilginç olacak. Ancak kullanıcılar, farklı telefon türlerini şarj etmeleri gerektiğinde oldukça kullanışlı olabilirler. Dolayısıyla bir Android veya bir iPhone’a sahip kullanıcılara kolaylık sağlayacak. Farklı şarj girişlerine sahip cihazlar için daha ekonomik çözüm sunarak farklı kablo satın almaktan kurtaracak.

Yeni taşınabilir şarj cihazının piyasaya sürülmesi, Tesla’nın yeni Roadster ve semi-truck yarı kamyonları duyurmasından kısa süre sonra geliyor. Taşınabilir şarj cihazı, Tesla’nın web sitesinde mevcut olarak listeleniyor. Ürüne bu linkten ulaşabilirsiniz: https://shop.tesla.com/us/en/product/apparel/powerbank.html?sku=8756721-00-A

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor