arama

Tesla Model 3’ün Fotoğrafları Büyüledi

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • editor
 • 1 Star
  Loading...

Elon Musk’un sahibi olduğu Tesla isimli elektrikli araç markası, Model 3 isimli yeni modeline ait fotoğrafları yayınladı. Sürücüsüz (otonom) araç alanında dünya devi markalara kafa tutacak kadar kaliteli arabalar üreten şirketin son modelinin fotoğrafları görenleri büyüledi. ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Fremont şehrinde bulunan fabrikanın bahçesinde çekilen fotoğraflarda yeni modele dair dış detaylar görülüyor. Daha önce de Model X ve Model S isimli iki farklı modeli geliştiren şirket, Model 3’le halihazırdaki araç kullanıcılarına ikinci arabalarını satmayı hedefliyor. Hedef kitlesi olarak elektrikli araçlara ilgi duyan kesimi belirleyen Tesla, Model 3’le birlikte şarj ünitelerini ABD genelinde yaygınlaştırıp daha fazla insana ulaşmayı da planlıyor.

model-3-fremont-3

Jamobair isimli Instagram kullanıcısının Fremont tesislerinde çektiği fotoğrafa göre Model 3 gri renkli olacak. Farklı renk alternatiflerinin yelpazeye eklenip eklenmeyeceği ise henüz net değil. Buna ek olarak aracın teknik özellikleri, tek şarj ile kaç kilometre menzile sahip olacağı gibi bilgiler de resmi ağızdan paylaşılmış değil. Ancak önceki modellere nazaran çok daha şık ve spor bir görünüme sahip olacağı anlaşılıyor.

Geçtiğimiz aylarda randevulu sistemle aracı satın almak isteyenlerden ön sipariş alan Tesla, üretimini gerçekleştirdiği araçları müşterilerine bir an evvel sunmayı planlıyor. Bu arada meraklısına not: Ne yazık ki Türkiye’den araç satın almak isteyenlerin şimdilik yapabileceği herhangi bir şey yok. İlerleyen zamanlarda Tesla Türkiye pazarına açılırsa işler değişebilir.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor