arama

Turkcell Superonline AKK Kaldırıldı Mı?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • sercanarzuekip4
 • 1 Star
  Loading...

İnternet ile birlikte hayatımızın her alanında daha fazla teknolojiyle içten içe hale gelmiş durumdayız. Özellikle son yıllarda akıllı telefonların performanslarının son derece artmasının etkisi ile birlikte ciddi bir şekilde internete bağlı bir hale gelmiş olan insanlık maalesef ki evlerde daha hala interneti Türkiye ve bir kaç ülkede doğru düzgün kullanamıyor.

Gerek internet hızlarının Amerika, İsviçre, Almanya ve benzeri ülkelerde çok uygun fiyatlar ile çok yüksek hız ve tamamen sınırsız olarak sunulması dikkatlerden kaçmazken Türkiye’de ise AKK adı altında adil olmayan bir takım kullanım kotası uygulanıyor ve ödenen paranın karşılığı hiçbir şekilde tam olarak alınamıyordu.

Beklenen Gelişme Uygulandı

Ancak bugün akşam saatlerinde Turkcell tarafından beklenen AKK kaldırma işlemi BTK kararları uyarınca kaldırıldı. AKK sınırını aşan kullanıcılar asgari sınırın üstünde hız almaya başladıklarını internet üzerinde belirli AKK platformlarında ve konularında kaldırıldığını yazarken Türk Telekom tarafından ve KabloNet tarafından AKK uygulanmaya devam edilmesi bir çok kullanıcının tepkisine neden oldu. Kullanıcılar AKK uygulamasının en geç 1 Mayıs tarihine kadar kalkacak olduğunu ifade ederken 1 günün hesabının yapılmasının son derece müşteriyi memnun etmeyen ve müşteriyi şirketten ve belirli durumlardan daha fazla soğutan bir duruma sebep olduğunu ifade etti.

AKK Uygulaması Kullanıcıları Çıldırtıyor

Özellikle belirli bir takım dosya indiren, oyun oynayan ve hali hazırda film izleyen kullanıcılar AKK sorunundan ötürü bugüne kadar bunları yapamıyordu. Hala daha bunları Türk Telekom gibi operatörlerde yapamayan kullanıcılar bugünden itibaren 1 gün daha beklemeleri durumunda asgari sınırdan alınacak olan hız ve 6 saat kesintisiz alınacak olan hız sayesinde herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla istediklerini yapabilecekler.

Kullanıcıları Mağdur Etmenin Sonucu Kötü Olabilir

Özellikle Türk Telekom için kullanıcılar kendilerinin sürekli olarak bir para lobisi olarak görüldüklerini ve sahte yüzler ile kendilerine hizmet sunulmadıklarına değinerek, bu konuda gerekli olan cevabın kendileri tarafından eğer ki paketlerde fiyat artışları, bir takım hile ve hurda yöntemlerine başvurulması gibi durumlar kapsamında kendilerinin sözleşmeleri toplu bir şekilde iptal edecek olduklarını ifade ettiler.

1 Mayıs tarihine kadar Türk Telekom ve benzeri diğer internet servis sağlayıcıları tarafından karar uygulanmaya başlanacak olmasına rağmen eğer ki hız düşümü ve sınırlama gizli yollardan yapılırsa kullanıcıların en iyi şekilde İSS ve belirli aracılara cevap vermesi bekleniyor.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor