arama

Twitter Karakter Sınırı 280’e Çıkarıldı.

Twitter Karakter Sınırı 280'e Çıkarıldı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Twitter , tartışmasız dünyanın en popüler sosyal paylaşım siteleri arasında yer almaktadır. Facebook veya Instagram gibi aktif kullanıcı sayısına sahip olmamasına rağmen, Twitter büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Son zamanlarda haberlere konu olan Twitter karakter sınırı Twitter kullanıcılarını sevindirdi.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar paylaşımlarını 140 karakter sınırı ile ifade etmeyi zor buluyor. Bu yüzden Twitter, dünyanın pek çok yerinde kullanıcılarına 140 harf yerine 280 harf kullanmasına izin veriyor. Bu, tweetteki genişletilmiş karakter sınırı henüz tüm Twitter kullanıcılarının kullanımına sunulmuş değil, ancak çoğu kullanıcı için sosyal medya platformundaki yeni sınır 280 karakter kullanılabilir durumda.

Twitter, Eylül ayından itibaren küçük bir kullanıcı kitlesi ile 280 karakter sınırını test etmeye başlamıştı. Şirket görünüşe göre durumdan memnun olduğundan, şimdi bu özellik daha geniş bir kullanıcı kitlesine yayılmış durumda. Bu yeni karakter sınırı tanıtıldıktan sonra, sınırı aşan İngilizce tweet sayısı % 9’dan % 1’e düştü. Twitter, kullanıcıların tweetlerini yeni üst sınır sayesinde paylaşımları daha az düzenlediğini söylüyor.

Artan karakter sınırlamasının, Japonca, Çince ve Korece dillerinde paylaşım yapan kullanıcılar için geçerli olmadığını belirtelim. Bu kullanıcılar tweetlerini 140 karakte sınırında tutmak zorunda kalacaklar. İngilizce, İspanyolca Portekizce veya Fransızca gibi diğer pek çok dilden farklı olarak Japonca, Korece ve Çince gibi dillerde tek karakter ile yaklaşık iki katı karaktere eşdeğer olmasıdır.

Tweet atarken 280 karakter sınırına sahip değilseniz endişelenmeyin. Sabırlı olun, çok yakında Twitter’da yeni sınırı kullanmaya sahip olacaksınız.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor