arama

Twitter’da Mentionlar 140 Karaktere Dahil Olmayacak

Twitter'da Mentionlar 140 Karaktere Dahil Olmayacak
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Geçtiğimiz gün Twitter’a giren kullanıcılar köklü bir değişiklikle karşılaştı. 30 Mart tarihinde verilen yeni güncellemeyle birlikte artık hem tarayıcı, hem de mobil Twitter uygulamalarına giren kullanıcılar @teknobi şeklinde mention attıklarında bu kullanıcı atları bu mentionlar 140 Karaktere dahil olmayacak. Toplu halde mention gönderirken hangi hesapların yazdığınız mesajı görmesini istediğini belirleyebilmeniz de mümkün hale geldi.

Kullanıcılar çok şikayetçiydi

Bilindiği üzere Twitter’da halka açık şekilde paylaşım yaparken mention atmak önceleri 140 karakterlik mesaj sınırına takılıyordu. Sırf bu yüzden 3-4 hesaptan fazlasını mentiona dahil etmek can sıkıcı olabiliyordu. Gelinen noktada Twitter bu duruma el attı ve kullanıcılara daha fazla karakter alanı açmış oldu. “Cevap olarak” yazısına tıkladığınız veya dokunduğunuz andan itibaren kimlerin paylaşımınızdan haberdar olacağını görebilmeniz de artık mümkün.

Fotoğraflar da sayılmıyor

Kurulduğu günden bu yana 140 karakterlik mesaj sınırını esnetmek gibi radikal bir karar almaktan kaçınan Twitter, son dönemde bu kuralı gevşetmek adına ciddi adımlar attı. Buna göre tweet atarken paylaştığınız fotoğraflar, videolar, GIF’ler, oluşturduğunuz anketler veya alıntıladığınız tweetler artık 140 karakterlik mesaj kısıtlamasına takılmıyor. Eylül ayında bu yönde kararlar alan Twitter, DM mesajlaşmalarındaki 140 karakterlik sınırlamayı da 2015’in Ağustos ayında kaldırmıştı.

Şuan için Twitter’ın web sürümünün yanı sıra iOS ve Androd’deki Twitter uygulamaları da bu güncellemeye kavuşmuş bulunuyor. Siz de hemen şimdi uygulamaları son sürüme güncelleyerek yeni Twitter’ı kullanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ