arama

Twitter’da Yumurta Hesap Dönemi Sona Erdi

Twitter'da Yumurta Hesap Dönemi Sona Erdi
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • maksoy maksoy
 • 1 Star
  Loading...

Popüler mikro bloglama sitesi Twitter, yıllardan beri kullandığı varsayılan profil fotoğrafında değişikliğe gitti. Önceleri profil resmi yüklemeyen kullanıcıların kullandığı yumurta fotoğrafı artık tarihe karıştı. Bundan sonra varsayılan olarak herhangi bir cinsiyet ibaresi taşımayan, insan silüetinden ibaret bir görsel kullanıcıları karşılayacak. Yaklaşık 7 yıldır varsayılan profil fotoğrafı olarak Twitter’ın yumurtaları tercih etmesi, sahte hesaplar için “Yumurta hesap” tanımlamasının doğmasına da sebep olmuştu.

Twitter’da kullanılan varsayılan profil fotoğraflarının yıllara göre değişimi. 2014’ten sonra insan silüeti görseli de bu kareye dahil oldu.

Neden şimdi değişti?

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre bu değişikliğin asıl sebebi, Twitter yumurta fotoğrafının kamuoyu nezdinde kötü bir itibara sahip olması. Troller ve diğer insanları rahatsız eden kullanıcıları akla getirdiği için yumurtaları rafa kaldıran Twitter’ın blog sayfasında şu açıklamalara yer verildi:

Son 7 yıl boyunca yeni bir Twitter hesabı oluşturup tweet atmaya başlayan kullanıcılar varsayılan olarak yumurta fotoğrafına sahip oluyordu. Twitter ismi kuşların cıvıldamasından geldiği için bu yumurta görselleri kabuğunu çatlatıp ötmeye başlayacak olan kuşları simgeliyordu. Ancak şimdi yeni şeyler söylemenin zamanı! İnsanları kendi profil fotoğraflarını yüklemeye ikna ve teşvik edecek bir değişiklik yapmamız gerekiyordu. Böylece profillerini daha kişisel bir hale getirebilecekler.

Cuma günü devreye giren bu değişikliği çoğu kullanıcı fark etmedi bile. Daha çok trolleri ve anonim hesapları ilgilendiren profil fotoğrafı değişikliği hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor