arama

Ücretsiz VPN’li Opera 40 Hazır!

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • editor editor
  • 1 Star
    Loading...

Ücretsiz VPN özelliğini tüm kullanıcıların beğenisine sunan Opera’nın 40 numaralı yeni sürümü Opera 40 yayınlandı. Opera 38 sürümünde tanıtılan batarya koruma aracı ve RSS beslemelerini takip etme özelliklerinin de geliştirilmiş sürümüne sahip olan tarayıcı, dünyanın dört bir yanından kullanıcılar tarafından indirildi.

Şifrelenmiş bir şekilde web üzerinde gizlice gezinmeyi mümkün kılan geliştirilmiş VPN sunucularına sahip olan Opera 40, bağlı olduğunuz herhangi bir interneti (Wi-Fi bağlantı noktaları dahil) gizlice kullanabilmenize yardımcı oluyor. Ancak bu özellik varsayılan olarak kapalı olduğu için ufak bir okunuşla bu ayarı açmanız gerekebilir. Bunun için Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > VPN’i aktifleştir bölümünden VPN’i açabilirsiniz. Daha sonra adres çubuğuna eklenen VPN butonuna basarak internette iz bırakmadan gezinmeye başlayabilirsiniz.

vpn-press-image

VPN butonuna bastığınızda minik bir ekran karşınıza çıkacak, aç-kapa ayarının yanı sıra ne kadar veri transfer attığınıza dair bir grafik de tarafınıza sunulacaktır. Eğer hangi ülke üzerinden internete bağlanmak istediğinizi ayarlamak istiyorsanız da aynı menü içinden gerekli ayarı yapabilmeniz mümkün. ABD, Kanada, Almanya, Hollanda ve Singapur olmak üzere 5 farklı ülke üzerinden VPN bağlantısı kurabilirsiniz.

Opera 40 Batarya Tasarrufu Sağlıyor.

Laptop kullanıcıları için geliştirilen batarya ömrü koruma aracına sahip olan Opera 40, yüzde 40’tan daha fazla verimli çalışıyor. Sekmelerin arkaplanda çalışmalarını azaltan ve böylece batarya tasarrufu sağlayan tarayıcının bu özelliğini Ayarlar > Tarayıcı > Batarya koruyucu bölümünden aktifleştirebilmeniz mümkün.

Windows, Mac ve 64-bit Linux kullanıcıları Opera 40’ı hemen indirebilir.

etiketlerETİKETLER

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.