arama

Volkswagen Pil Fabrikası Mı Kuracak ?

 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • teknobi
 • 1 Star
  Loading...

Alman otomativ yıldızı Volkswagen yakın zaman içerisinde pil fabrikası kurmaya karar verdi. Şirket geçtiğimiz dönemlerde karşı çıkmış olduğu pil fabrikasına şimdilerde mecbur kaldı.

Volkswagen, yaşamış olduğu dizel skandalları sebebiyle oldukça sıkıntılı günler geçirdi. Yaşamış olduğu bu sıkıntıları hem prestij hem de mali açıdan rahat bir şekilde çözüme kavuşturmak için farklı arayışlar içerisine girdi. Şimdilerde elektrikli araçlar üzerine daha çok yatırım yapmaya başlayan ve geçtiğimiz hafta Golf’ün elektrikli versiyonunun lansmanını yapan şirket bu sektöre daha çok yatırımlar yapacak.

Volkswagen, yatırımlarını sadece araçlar için gerçekleştirmeyecek. Araçlarda kullanılan bataryalara yeni teknolojiler geliştirmek için pil fabrikası kurma fikrine ilk başlarda şirket karşı çıkıyordu. Özellikle şirketin CEO’su tarafından yapılan açıklamada pil fabrikası oldukça büyük maliyetler oluşturacaktı ve bu fikir kabul görmüyordu. Fakat şimdi ise alınan bilgilere göre Alman otomativ lideri araçlarında kullanmak üzere yeni piller üreten bir fabrika kurmaya karar verdi. Bu fabrika ile birlikte artık üreticilerinden pil almak yerine kendi içerisinde bu soruna bir çözüm bulacak.

Volkswagen, 2025 yılına kadar olan dönemde 30 yeni elektrikli aracı sunma hedefinde. Audi, Prosche gibi markalarında yeni modellerini duyuracak. Ayrıca bu araçlar için daha öncesinde kullanmış olduğu Güney Kore menşeili piller kullanmayacak. Samsung ve LG gibi üreticilere artık bu fabrika sayesinde daha az ihtiyaç duyucak gibi.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
HAFTANIN İÇERİĞİ
Instagram soru etiketlerini daha etkileşimli hale getiriyor