arama

Volkswagen şimdi Apple kullanıcılarının araçlarını Siri ile açmasına izin veriyor

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Nazlı Şen Nazlı Şen
  • 1 Star
    Loading...

Birden çok yeni Siri Kısayol seçeneği

Volkswagen, VW Car-Net uygulamasında Apple ile olan ilişkisini derinleştiriyor . iOS kullanıcıları artık arabalarını kilitlemek ve kilidini açmak için Siri’yi kullanabilir , yakıtla ilgili tahmini yakıt miktarını veya aracında kalan şarjı kontrol edebilir ve alarmları etkinleştirebilir.

VW sahipleri, elektrikli otomobilleri için bir şarj oturumunu başlatmak ve durdurmak ya da buz çözücüyü açmak için Siri’yi kullanabilir. Ayrıca belirli bir sıcaklık ayarlayabilir ve arabalarını bulabilirler.

Bununla birlikte Cart-Net, tüm VW sahiplerine ücretsiz değildir: uygulama, aylık olarak belirli bir abonelik ücreti alır. Araç sahiplerinin otomobillerinin yerini tespit etmelerini, bunun için bir coğrafi konum belirlemelerini ve uzaktan tanılama yapabilmelerini sağlar.

Kısayollar özelliği, özellikle kullanıcılar bir sabah rutini geliştirebiliyorsa özellikle şıktır. Soğuk bölgelerdeki insanların buz çözücülere uzaktan başlamasını ve iç sıcaklığı ayarlamayı düşünürdüm.

Hepsini bir adımda yapmak o kadar zaman kaybetmeyebilir, ama uzun vadede güzel bir özellik. Apple , bu yeni Volkswagen işlevselliği için gereken iOS 12 ile Siri Shortcuts’a giriş yaptı . Şimdiye kadar, korkunç derecede etkileyici bir şey görmedik, ancak bu gibi özellikler, hayatlarımızda devrim yaratamayacak olsa da, bazı uygulama eylemlerini daha sorunsuz hale getirebileceğini açıkça ortaya koyuyor.

Bu arada Amazon, Alexa asistanını Echo Auto’nun yaklaşan serbest bırakılması da dahil olmak üzere araçlara entegre etmek için sürekli çalışıyor. Asistan , asistanı başlangıçta inşa edilmemiş arabalara taşıyacak. Şirket aynı zamanda otomobil gibi asistanı kurmak için Ford gibi otomobil üreticileriyle de ortaklık kurdu . Apple’ın piyasada yetişmesi gerekiyor, bu yüzden Siri Shortcuts bu görev için biraz gerekli olacak.

etiketlerETİKETLER