arama

WhatsApp Görüntülü Arama Özelliği

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • seorehberi seorehberi
  • 1 Star
    Loading...

Whatsapp bilindiği üzere dünya da anlık mesajlaşma konusunda profesyonel bir hizmet sunan uygulamadır. Ancak uygulamanın bu zamana kadar da yalnızca mesajlaşma için kullanıldığını biliyorduk. Son çıkan haberlere göre ise uygulamanın artık yalnızca yazılı mesajları değil anlık görüntü sağlayacağı da konuşuluyor. Facebook’ un uygulamayı satın almasının ardından sesli mesaj hizmeti de devreye girmişti ve kullanıcılar tarafından oldukça sevilmişti. Halin milyonlarca kişi yazmak yerine sesli mesaj bölümünü kullanıp iletişimlerini sürdürebiliyorlar.  WhatsApp geliştirici ekip son dönem görüntülü arama çalışmalarına da biraz daha hız verdi bakalım gerçekten de istedikleri özelliğe kavuşturabilecekler mi?

WhatsApp Video Arama Devri Başlıyor

Şu an da görüntülü iletşimde  kullanılan bir çok uygulama var ve bunlar wifi üzerinden bağlanarak konuşmanın gerçekleştirilmesi sağlanıyor. Örnein apple cihazlarında FaceTime bu noktada iyi iş görüyor. Fakat burada önemli olan tüm bu özelliklerin tek bir noktada birleştiriliyor olması. Yani bu şekilde telefonunuza daha çok uygulama indirip kurmak zorunda kalmayacaksınız. Ve bugün baktığınız da bir çok kişinin cep telefonunda WhatsApp yüklenmiş durumda.

whatsapp-goruntulu-arama-ozelligi

Eğer uygulamanın beta sürecine dahil olduysanız video arama özelliğinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik bu özelliği deneme sürecinde tutan yönetim, olası hataları ayıklamak ve problemleri ortadan kaldırmak adına video aramayı sınırlı kullanıcı ile buluşturmakta.

Henüz iOS sürümü bu özelliğe erişmeyen uygulamanın Android versiyonunda video aramalar yapmak mümkün. Gelen bilgilere göre aramalar bir hayli net. Sağlıklı bir şekilde çalıştığı belirtilen özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için aktif hale geleceği ön görülüyor. Beta sürecinin başladığını düşünecek olursak tam sürüm çıkışının yakında gerçekleşeceğini söyleyebiliriz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.