arama

Whatsapp İçin Bir Çok Yeni Özellik

whatsapp güncelleme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Oguzhan
 • 1 Star
  Loading...

                Whatsapp’ta yeniliklerin ardı arkası kesilmiyor.

Facebook’a satıldıktan sonra birçok yenilik ile karşımıza gelen Whatsapp, gelecek olan zengin güncelleme paketi ile de yüzleri güldürüyor. Aslına bakarsanız Facebook sahibi olduğu büyük uygulamalara getirdiği güncellemelerin hepsini yan uygulamalarına da getiriyor. Örneğin instagram’a gelen hikâye modu daha sonra Whatsapp’a ardına Facebook’a geldi. Buradan hareketle Whatsapp geliştirici ekibi, instagramda’ki anket güncellemesini Whatsapp’a getirecek. Sadece anket değil aynı zaman da gruptaki kişi sayısını arttırma ve karanlık tema gibi birçok güncelleme bizleri bekliyor.

İlk önce iOS işletim sistemlerde bu güncellemeleri göreceğiz. Whatsapp geliştirici ekibinin ele aldığı ilk nokta ise güvenlik olmuş. Artık Whatsapp’a bizim parmak izimiz olmadan kimse giremeyecek. Yeni gelecek güncelleme ile Whatsapp Touch ID ile korunacak. Touch ID güvenlik güncellemesini açıp açmamak tabi ki sizin elinizde.

Diğer bir güncelleme ise gruplarda ki kişi sayısı. Normalde bir Whatsapp grubuna maksimum 256 kişi ekleyebiliyordunuz, fakat bu sayı yeni gelecek güncelleme ile değişti. Gruplara artık 4096 kişi ekleyebileceksiniz.

Şu an için kesinleşmese de diğer bir güncelleme ise anketler. Söylentiler şöyle ki bu güncelleme ile gruplarda anket yapabileceksiniz. Anket özelliğinin detayları ise İnstagram’da kullanılan anket özelliği ile paralellik göstermesi bekleniliyor.

Son güncellemeye göz atacak olursak karanlık tema. Artık birçok sosyal medya uygulamasında karanlık modu görebiliriz. Karanlık mod kervanına son katılan uygulama Youtube idi. Artık sosyal medya devi Whatsapp’ta da gece modunu görebileceğiz.

  Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ